Viselhető eszközökhöz készült az új Snapdragon
Egy teljesen új, kifejezetten a viselhető eszközökhöz tervezett alkalmazásprocesszorral állt elő a Qualcomm. A vállalat emellett egy komplett platformot is kínál, mely nagyban megkönnyítheti a partnerek dolgát.
Megérkezett a Qualcomm legújabb, kifejezetten viselhető eszközökbe, például okosórákba szánt alkalmazásprocesszora. A Snapdragon Wear 2100 a Snapdragon 400 szerepét veszi át, azonban annál a vállalat ígérete szerint 30 százalékkal kisebb a helyigénye, 25 százalékkal alacsonyabb a fogyasztása, miközben igény szerint egy új LTE modem is a lapka részét képezheti. Az LG máris lecsapott a modellre, a dél-koreai vállalat már biztosan épít termékeket a Wear 2100-ra, a cég okosórák mellett más viselhető eszközökhöz is használná a Qualcomm legfrissebb rendszerchipjét.
Introvertáltak az IT-ban: a hard skill nem elég Már nem elég zárkózott zseninek lenni, aki egyedül old meg problémákat. Az 53. kraftie adásban az introverzióról beszélgettünk.
Az új processzor kisebb helyigényének illetve fogyasztásának hála még vékonyabb okosorákat tervezhetnek a mérnökök, miközben azok üzemideje is kedvezőbb lehet - áll a Qualcomm sajtóközleményében. A processzor az alapértelmezettnek számító Wi-Fi és Bluetooth mellett opcionálisan egy új LTE modemet is tartalmazhat, melyhez GNSS navigációs képesség is társul. Hab a tortán az ultra alacsony fogyasztású szenzor hub, mely pontosabb mérési eredményeket biztosít az arra csatlakoztatott különféle érzékelőknek.
A Qualcomm az alkalmazásprocesszorral együtt egy komplett platformot is kínál. A Snapdragon Wear a központi egység mellett különböző szoftvereket és eszközöket, illetve egy referencia áramkör dizájnt is tartalmaz, ami megkönnyítheti és meggyorsíthatja az eszközök tervezőinek munkáját, miközben a fejlesztési költség is kedvezőbbek. A dizájn megegyezik az LTE modemet, illetve a csak Wi-Fi-t tartalmazó verziók esetében, ami a tervezők számára további rugalmasságot biztosít.
A magok számát tekintve nem történt változás a Snapdragon 400-hoz képest, továbbra is négy Cortex-A7 típusú egység végzi a számításokat, melyek maximális órajele 1,2 GHz. A beépített grafikus vezérlő szerepét az Adreno 304 kapta, ami legfeljebb VGA, azaz 640x480-as felbontásra képes. A gyártástechnológiát egyelőre homály fedi. A Snapdragron 400 még 28 nanométeren készült, a Wear 2100 viszont már elképzelhető, hogy a TSMC 20 vagy 16 nanométeres gyártósorairól érkezik.