Közel kétmilliárd ütötte a legjobb Dota 2 játékosok markát
Véget ért az idei The International, az amerikai Evil Geniuses vitte el a 6,6 millió dolláros fődíjat.
Ha más nem is, az idei Dota 2 világbajnokság (The International) döntője körüli médiafigyelem és a hatalmas pénznyeremény egyértelműen jelezte mindenki számára: a videojáték, mint szellemi sport mára nagyon komoly tényezővé vált a sport-, játék- és szórakoztatóiparban. Míg az előző egy-másfél évtizedben még a nagyobb videojáték-tornák jobbára csak hardcore rajongókat vonzó, a közfigyelmen kívüli események voltak, mára oda jutottunk, hogy egy-egy döntő nézőközönsége akár tízezres arénákat is képes megtölteni, a meccseket a világ egyik legnagyobb sportcsatornája, az ESPN élőben közvetíti, a pénzdíj összege pedig nagy múltú sportok profi tornáit idézi.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A Leage of Legends (LoL) egyik idei regionális döntőjét a híres New York-i Madison Square Gardenben tartják majd – ez már rég nem arról szól, hogy néhány "kocka" elmegy megnézni, hogy "nolifernek" (azaz a videojátékot főfoglalkozásként űzőknek) bélyegzett másik "kockák" elkalapálják egymást valamilyen lövöldözős vagy valós idejű stratégiai játékban. A 2015-ös LoL szezon eseményei szinte minden esetben teltházasok, a jegyértékesítés pedig nagyobb koncertekhez vagy sporteseményekhez hasonló rendszerben történik.
A TI5 döntője
Az immár ötödik alkalommal megrendezett The International (röviden TI5) idei összdíjazása 18 416 970 dollár, azaz nagyjából 5,3 milliárd forint volt, amiből a győztes Evil Geniuses csapat a hétvégén 6,63 milliót vihetett haza az első helyért vívott küzdelem után.Persze a dobogó második és harmadik fokára álló csapatok sem távoztak üres kézzel, ők 2,85 és 2,21 millió dollárt nyertek, és már a legjobb nyolc közé jutással ki lehetett harcolni legalább 828 ezer dollárt.
Igen, ezt az elképesztő összeget a csapattagok történetesen videojátékozással szerezték meg – legalább annyi munkaóra gyakorlás árán, mint amennyit a "hagyományos" profi sportokba egy-egy bajnok sportoló beleöl. A Massive Online Battle Arena (MOBA) kategóriába tartozó játékok azért is lehettek ennyire népszerűek az elmúlt években, mert – "sportos" analógiával élve – egyre inkább ez a videojátékok focija. Alacsony a belépési küszöb, erős a közösségi élmény, amatőröknek és profiknak egyaránt nyújt mélységet.
A mobileszközök milliárdos darabszámú térhódítása miatt pedig néhány éven belül akár nagyszabású mobiljátékos tornák is elindulhathak. A szintén MOBA kategóriába tartozó, de teljes mértékben érintésvezérlésre optimalizált Vainglory augusztus közepén fogja elindítani nemzetközi bajnokságát, melynek összdíjazása ugyan "csak" 70 ezer dollár, de a PC-s események sem rögtön a sokmilliós díjazásokkal kezdték pályafutásukat.