MobilAut 2014: platformok és keresztplatformok
Milyen egyedi lehetőségeket kínálnak az egyes mobilplatformok a fejlesztők számára? A lassan három szereplőre szűkülő versenyben felértékelődnek az egyes rendszerek jellegzetességeit kihasználó alkalmazások, de a keresztplatformos megoldásokra is egyre nagyobb az igény.
A BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszéke nem csak oktatásban, de piaci résztvevőként alkalmazásfejlesztésben (AutSoftként) is komoly tapasztalatokat gyűjtött már, jelentős, ám sokszor láthatatlan szereplő a hazai mobilfejlesztési szektorban. E tapasztalatok adják a jövő heti konferencia alapját is.
Miről lesz szó?
A tanszék által szervezett, "okosplatformok" fejlesztésére koncentráló konferencia két szekcióból áll majd. Az első szekció a talpon maradt három mobilplatform, az Android, az iOS és a Windows Phone által a fejlesztőnek nyújtott egyedi lehetőségeket és kihívásokat veszi sorra, 30 perces előadásokkal. Az Android például viszonylagos nyitottságával tűnik ki, ami költséghatékony fejlesztést tesz lehetővé, kihívásnak számít azonban a domináns platformot elárasztó rengeteg alkalmazás közül kitűnni. Az iOS esetében szó lesz a vállalati alkalmazások fejlesztési folyamatairól és a continuous integrationt támogató eszközök implementációjáról, míg Windows Phone esetében a felhasználói élmény, az igényesség és a tesztelés nehézségei adják majd az előadás fókuszát.
2025: neked mennyi pénzt ér meg a home office? Itt vannak az IT munkaerőpiaccal kapcsolatos 2025-ös prognózisaink.
Az ezek közti egyensúlyozást nagyban megkönnyítheti a keresztplatformos fejlesztés. Ehhez ma már fejlett eszközök állnak rendelkezésre, ezeket fogja bemutatni hosszabb, 75 perces előadásában Vincze Márk és Szabó Ádám. Lesz szó a natív réteg alatti, C++-os fejlesztésről, vagy az afölötti, JavaScript és PhoneGap használatával készített appokról. Az előadás kitér az okostévék területére is, amely a telefonokhoz hasonlóan fragmentált piac, azonban a webes technológiákkal és némi izzadtsággal egységesíthető.
A rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ezt (legkésőbb szerdáig, február 20-ig) itt tehetik meg a jelentkezők. A konferencia helyszíne a BME Q épülete (Magyar tudósok krt. 2.), Simonyi Károly terme. A regisztráció 13:30-tók kezdődik, az első előadás 14:15-kor indul.