LTE-s tévéközvetítés indult Dél-Koreában
A dél-koreai KT Corp a világon elsőként LTE-n keresztül indított tévéközvetítést. A szolgáltatást az országban egyelőre csak a Samsung Galaxy Note 3-mal rendelkezők vehetik igénybe egy szoftverfrissítést követően. A GSA szerint idén további áttörések várhatók az LTE technológiában.
Megkezdte a világ első LTE-n keresztül zajló kereskedelmi tévéközvetítését dél-koreai KT Corp mobilszolgáltató. A vállalat eMBMS technológiával juttat tévéadást a támogatott mobil készülékekre, amelyek listája egyelőre meglehetősen rövid, azon mindössze a Samsung phabletje, a Galaxy Note 3 árválkodik. A megoldás alapjául szolgáló eMBMS (evolved Mutimedia Broadcast Multicast Services) technológiát a cég a Samsunggal együttműködve fejlesztette ki, segítségével rádiós hozzáférési hálózatán egyszerre több, párhuzamos adatfolyamot - jelen esetben videót - is továbbíthat a megfelelő eszközökre.
Hogy igénybe vehessék a szolgáltatást, a Galaxy Note 3 tulajdonosoknak először egy szoftverfrissítést kell letölteniük. Jongjin Lee, a Samsung koreai értékesítésért felelős csapatának vezetője szerint a készülék nagy teljesítménye és kijelzője miatt ideális a televíziós tartalomfogyasztásra is. Azt egyelőre nem tudni, hogy bővül-e a támogatott készülékek lajstroma, amennyiben azonban igen, valószínűleg a Samsung további termékei kerülnek majd rá.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Már több szolgáltató is fontolgatja hasonló LTE-s tévéközvetítés bevezetését, többek között az amerikai AT&T és a Verizon, illetve az ausztrál Telstra is, amely tavaly októberben már bejelentette, az Ericssonnal karöltve megkezdte a szolgáltatás tesztelését. Az ilyen tévéközvetítésben rejlő potenciált az is jól mutatja, hogy a múlt héten a GSA (Global mobile Suppliers Association) közölte, arra számít, hogy 2014 áttörést hoz majd a technológiában, év végére pedig legalább 350 kereskedelmi LTE hálózat működik majd világszerte.
A szervezet jelentése szerint január közepén már 97 ország rendelkezett LTE szolgáltatással, és a várakozások szerint az év folyamán a technológia további térnyerése mellett több helyen megjelenik a még gyorsabb, LTE-Advanced mobil internet, valamint az hanghívások lebonyolítására is a LTE-t használó Voice over LTE is. A GSA szerint a kereskedelmi LTE-hálózatok 44 százaléka az 1800 megahertzes spektrumot használja. Ez világszerte 115 szolgáltatót jelent, akik azt vagy önmagában, vagy egy többsávos konstrukcióban veszik igénybe. A hálózatok 27 százaléka a 2,6 gigahertzes, 12 százaléka pedig a 800 megahertzes csatornán működik, míg további 8 százalék az AWS spektrumra támaszkodik. Az egyre népszerűbb alternatív TDD (time division duplexing) alapú LTE 10 százalékért felel.