Megérkezett a Dart 1.1
Megjelent a Google saját fejlesztésű, nyílt forrású programnyelvének legújabb verziója. A JavaScript leváltását célzó Dart 1.1-es, azaz második stabil változatával a keresőóriás jelentős teljesítménynövekedést, és számos új funkciót ígér.
Két hónappal az első stabil Dart SDK megjelenését követően a Google kiadta a fejlesztőkészlet továbbfejlesztett, 1.1-es verzióját. A cég szerint a frissítésnek köszönhetően a Dart2js funkcióval már legalább olyan jól, vagy még jobban teljesítő JavaScript kód generálható, mint az eredetileg nem Dartban íródott változat. A Richards benchmarkon a nyelv 1.1-es változata mintegy 25 százalékkal jobban teljesít elődjénél, a FluidMotion teszt eredményei pedig megduplázódtak
A Google szerint az új verzió nemcsak a végfelhasználóknak biztosít majd gyorsabb élményt, de a fejlesztők dolgát is nagyban megkönnyíti. A keresőóriás már hónapok óta dolgozik a Dart teljesítményének javításán, ezért különösen figyelemre méltó, hogy a stabil változat megjelenése után is képes hasonló növekedést elérni. Mindezek mellett a Dart Editor is átesett némi ráncfelvarráson, többek között továbbfejlesztett debugging funkcióval, valamint jobb kódkiegészítéssel is felszerelték, mindezek mellett pedig a szerkesztőfelület teljesítménye is javult.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A vállalat, látva az egyre növekvő igényt a Dart szerveroldali megoldásaival kapcsolatban, ezt a területet sem hagyta érintetlenül és kiterjedtebb támogatással látta el, ami így már magába foglalja a nagyméretű fájlok kezelését, másolását, illetve a terminálinformációkat is. Az 1.1-es verzió - ami a fejlesztők weboldaláról szabadon letölthető - emellett UDP-támogatást is kapott, amelynek segítségével a fejlesztők szerint sokkal hatékonyabb médiastreaming alkalmazások írhatók.
A Google saját fejlesztésű, nyílt forrású programnyelvét, a Dartot elsősorban az egyre problémásabb JavaScript leváltására hozta létre. Első változatát még 2011-ben mutatta be, tavaly novemberben pedig első stabil verziója is megjelent. 2013 decemberében a keresőóriás úgy döntött, szabványosítja a Dartot, amelynek jövője így az Ecma International kezébe kerül, és hamarosan a Chrome mellett más böngészők is implementálhatják azt. A Google mellett a Microsoft és a Mozilla is létrehozta saját JavaScript alternatíváját, a TypeScript és az asm.js formájában.