Itt a Cisco CRS-X, a legnagyobb teljesítményű router
Távközlési szolgáltatók gerincáhálózatába szánja a CRS család új tagját a Cisco. A CRS-X a kategória kilenc éve megjelent első tagjánál tízszer nagyobb sávszélességet kínál.
Bemutatta a Carrier Routing System (CRS) termékcsalád legújabb tagját a Cisco. Az első generáció azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy másodpercenként 100 terabitet megközelítő sávszélességet kínált, a 2004-ben bemutatott CRS-1 modellnél az új változat majdnem tízszer gyorsabb, feltehetően innen a CRS-X elnevezés is.
Egy standard CRS-X szekrényben 32 modul helyezhető el, a modulhelyenként kínált 40 Gbps sávszélességnek köszönhetően egy ilyen konfiguráció teljes sávszélessége 12,8 terabit. Egy rendszerbe legfeljebb 72 szekrény fürtözhető össze, ami 922 terabites sávszélességet jelent. A CRS-X bővítőkártyák változatosan konfigurálhatók, lehet egy 100 GbE, két 40 GbE, vagy tíz 10 GbE port lehet egy modulban.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A Cisco még 2012-ben vásárolta meg a Lighwave vállalatot, amely optikai adatátviteli megoldásokat fejleszt. Ennek a cégnek az optikai és elektromos átvitelt kombináló megoldására volt szükség ahhoz, hogy megszülethessen a CPAK optikai adóvevő, amelyet idén márciusban mutatott be a cég. Ez kisebb és kevesebbet fogyaszt mint a korábbi CFP generációs megoldások, állítja a cég, így sűrűbben helyezhetők el. A CRS-X már ezeket az új típusú CPAK bővítőmodulokat alkalmazza, ennek köszönhetően a rendszer energiatakarékosabb az elődeinél. A CPAK technológia további előnye, hogy a hálózatüzemeltetők egyazon kártya interfészeit is különböző átviteli sebességekkel és kábelhosszokkal használhatják.
A 2013 májusában kiadott, legfrissebb Cisco Visual Networking Index (VNI) Forecast szerint 2012 és 2017 között a globális internetforgalom megháromszorozódik, így 2017 végére eléri az 1,4 zettabájtot. Ezzel a növekedéssel a szolgáltatói hálózatoknak is lépést kell tartania, a Cisco szerint erre szolgál a CRS-X. A CRS-1 2004-es megjelenése óta a világ 750 távközlési szolgáltatója közel 10 ezer CRS rendszert állított üzembe. A felhasználók a jelenlegi eszközük megtartása mellett tudják routerüket fejleszteni és "fájdalommentesen" migrálhatnak 10, 40 vagy 100 gigabites sebességre.