Japánba költözik a ThinkPadek gyártása
Felére rövidül a megrendelések kiszállításának határideje a gyártás Japánba költöztetése nyomán - indokolta a Lenovo a lépést. A japán belpiacra szánt ThinkPadek egy része így a szigetországban készül majd, megfelelő fogadtatás esetén véglegesen.
Visszatér a ThinkPadek gyártása abba az országba, ahol kifejlesztették a legendás termék ősét, a Lenovo ugyanis bejelentette, hogy hamarosan Japánban is készülnek ThinkPad termékek. A Lenovo Japan elnöke, Vatanabe Akemi elmondta: "Japánként különösen örvendek, hogy visszatér a hazai termelés. A célom, hogy beindítsuk a teljes kapacitású termelést a jonezavai üzemünkben". Akemi egyébként az eredeti ThinkPad kifejlesztésében is részt vett, akkor még az IBM alkalmazottjaként.
A Lenovo indoklása szerint a költözésre azért van szükség, hogy a megrendelések teljesítésének időtartamát lerövidíthessék. Jelenleg a Japánból feladott megrendeléseket mintegy 10 nap alatt tudja szállítani Kínából a Lenovo, a japán gyárból azonban mindez öt napon belül megoldható lesz. Akemi szerint a költözésnek egy másik oka is volt: "A költözés javítani fogja imázsunkat és termékeinket elfogadhatóbbá teszi a japán fogyasztók számára."
IBM ThinkPad 701c Butterfly - japán inspirációval
Ugyan a rendkívül erős japán jen azt jelenti, hogy az importált termékek nagyon olcsón értékesíthetőek, a tesztüzem és a felhasználói visszajelzések nyomán akár a teljes kapacitású termelés is beindulhat. A jonezavai üzemben egyelőre sajnos csak a japán piacra termelnek, amennyiben azonban sikeres a tesztüzem, akár a globális piacra szánt termékek is készülhetnek a japán üzemben.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A japán gyártás visszatérését egyébként a NEC-Lenovo közös leányvállalat létrejötte tette lehetővé, a jonezavai gyár is e leányvállalat tulajdonában található. A gyár termékei között szerepel egyébként a NEC LaVie Z ultrabook is, amely 875 grammos tömegével a világ legkönnyebbje. Az augusztusban megjelenős LaVie Z várhatóan világszerte kapható lesz.
A Kína-Japán ugrást a HP korábban már meglépte, a világ legnagyobb PC-gyártója egyes számítógépeit 2011 óta már a szigetországban gyártja, aminek köszönhetően lerövidültek a szállítási idők és könnyebben kommunikálható a termékek minősége is. A Google is a napokban jelentette be, hogy a Google IO-n bejelentett Nexus Q multimédiás állomás gyártását is az Egyesült Államokban végzik, köszönhetően a kínai gyártás drasztikusan emelkedő költségeinek és a Made in USA címke vásárlókra gyakorolt hatásának. A lépés akkor széles publicitást kapott, szembemegy ugyanis az Apple által tökéletességre vitt, kínai beszállítói láncokra építő gyártási filozófiával.