:

Szerző: Gálffy Csaba

2012. május 9. 15:18

Bemutatkozott a HP 2012-es noteszkínálata

A Spectre XT lesz a HP új zászlóshajója az ultrabook-szegmensben, de elkészült az üzleti ultrabook és az AMD-alapú is. A HP vékony és könnyű gépeivel lefedte a legtöbb ár- és méretosztályt.

Emeli a tétet a csúcs-ultrabookok piacán a HP, megjelent az Envy Spectre 14 utódjaként az Envy Spectre XT.  A ráncfelvarrás során alaposan átrajzolták a készülékházat, a gépbe pedig bekerült az Intel legújabb, harmadik generációs Core processzora (amelyet kódnevén, Ivy Bridge-ként ismertünk meg).

Az Envy Spectre XT az elődmodell téglalapszerű kialakítását lecseréli a ma divatos vékonyodó kialakításra, noha az Envy Spectre 14 korábban azzal gyűjtött jó pontokat a szakúságíróknál, hogy friss, egyedi formát hozott be a MacBook Air designja által dominált szegmensbe. Az XT-vel azonban a HP is beállt a sorba, jön az elvékonyodó forma. A gép tömege 1,39 kilogramm, ami jelentős fogyás ez előd 1,71 kilójához képest. Az új készülékház nyomán pedig a legnagyobb vastagság is csökkent, immár 14,5 milliméter mindössze.

A csúcsgép státusznak megfelelően az Envy Spectre XT teljes fémborítást kapott, amely a tapasztalatok szerint megfelelő merevséget biztosít a noteszgépnek. A bemutatón az eszközt néhány percre kipróbáló újságírók a billentyűzetről is csak jót írnak, a szigetszerű kialakításhoz relatív hosszú úton járó gombok társulnak, ami kényelmes gépelést tesz lehetővé. Sajnos a kijelző terén a Spectre XT beleszürkül a mezőnybe, információink szerint 1366x768 pixel felbontású egységgel rendelkezik, noha a panel minősége jóval a belépő szintű kijelzők fölött lesz. Érdekesség, hogy üzleti felhasználók számára érkezik egy Pro verzió is, amely Windows 7 Professionalra cseréli a Home Premiumot, a hardverkészlet pedig TPM chippel gazdagodik.

Nyakkendős ultrabook

A könnyű és vékony modellek közé bekerült egy kifejezetten üzleti felhasználásra szánt noteszgép is, az EliteBook Folio 9470m. A gép 14 hüvelykes, 1366x768 felbontású kijelzőt kapott, legnagyobb vastagsága pedig mindössze 19 milliméter. Az EliteBook Folio tömege 1,6 kilogramm, a hagyományos 14 hüvelykes üzleti gépekhez képest tehát érdemben nem sikerült lefogynia. A nyakkendős célcsoport igényeit kiszolgálandó az EliteBook Folio USB 3.0-s csatlakozó mellett Ethernet-portot és DisplayPort-, valamint szabványos VGA-csatlakozót is kínál, de megtalálható lesz benne SmartCard-olvasó, TPM-chip, valamint a HP saját Protect Tools eszközkészlete is.

A gép aljához dokkoló csatlakoztatható, ugyanezzel a csatlakozóval pedig az akkus kapacitás is bővíthető az opcionális vékony tápegységgel. Az elérhető processzorokról a HP nem ejtett szót - a gépbe szánt Ivy Bridge processzorokat ugyanis az Intel még nem dobta piacra.

Ultrabook + AMD = Sleekbook

Mivel az Ultrabook márkanevet az Intel jegyezte be, használatának feltételéül pedig saját chipjeinek kizárólagos használatát írta elő, az AMD-alapú, az ultrabookokkal amúgy azonos házat használó noteszgépeket Sleekbook néven illeti a HP. Arról egyelőre nincs információ, hogy az AMD saját márkát faragna a Sleekbook brandből, így ez egyelőre a HP innovációja marad. A HP az Envy 4 és 6 gépeket készíti sleekbook konfigurációban, bár az AMD lapkák felhasználása egyelőre csak a beépített grafikus feldolgozóegységre vonatkozik - mindkét gépben Intel processzor van, de Radeon HD 7670M GPU. Az ultrabook-specifikáció alól kikerülve a HP az SSD-k követelménye alól is kibújt, a Sleekbook elnevezésű modellek hagyományos, mágneses háttértárolókat kapnak majd. A Sleekbookok a jövőben AMD processzorokkal is megjelennek majd, a Trinity kódnéven fejlesztett APU-k köré épülve.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Az Envy 4 és 6 számottevően olcsóbb lesz mint a prémium kivitelő Spectre vagy EliteBook, ennek megfelelően a készülékház is sokkal több műanyagot tartalmaz, a képernyő pedig láthatóan gyengébb minőségű, felbontása pedig 1366x768 pixelben maximált. A hardverben azonban nem spórolt a HP, a gépek alapfelszereltségben 4 gigabájt RAM-ot kapnak, 802.11n szabványú Wi-Fivel. Nagy sikere lehet a hibrid meghajtóknak, a HDD-vel szerelt gépek rendelhetőek 32 gigabájtos SSD gyorsítótárral is a nagyobb kapacitást és sebességet ötvözendő.

Pavilion

A vékony és könnyű noteszgépek mellett a népszerű Pavilion modellek is ráncfelvarrást kaptak, az új processzorok megjelenésével egy időben. A dv6, dv7 és dv4 is keskenyedő kialakítást kapott, és maximális vastagságukból is sokat vesztettek. Ezzel a gépek térfogata jelentősen csökkent, noha alapterületük gyakorlatilag azonos maradt.

A most bejelentett számítógépek a nyár folyamán lesznek kaphatóak, az Envy Spectre XT az Egyesült Államokban június 8-tól lesz elérhető - várhatóan ekkor kerülnek piacra az Intel kétmagos Ivy Bridge processzorai is.

Eleged van az eltérő környezetekből és az inkonzisztens build eredményekből? Frusztrál, hogy órákat kell töltened új fejlesztői környezetek beállításával? Többek között erről is szó lesz az AWS hazai online meetup-sorozatának ötödik, december 12-i állomásán.

a címlapról