Július elején tartják az idei Linux Akadémiát
Már hagyományosnak tekinthető a nyári Linux Akadémia, amit 2001-ben rendeztek meg először, akkor még Linux Tábor néven. Bár az elnevezés az évek során változott, a cél végig ugyanaz maradt: a Linux iránt érdeklődők a legjobb hazai szakemberektől tanulhatnak.
Idén tizedik alkalommal rendezi meg a Linux Akadémia a szokásos képzését, mely harmadik éve konferenciával egészül ki. Az egykor Linux Táborként indult rendezvény két éve vette fel a Linux Akadémia nevet, az alapítók olyan rendszergazdák, akiknek elsődleges munkája Linux rendszerek üzemeltetése és szeretnék tudásukat átadni másoknak is.
Szerencsen az egyhetes rendezvényen július 4-10. között öt számítógéplaborban tanulhatnak a Linux iránt érdeklődők a kezdőtől a profi szintig. Egy hét alatt 15 óra tömény előadáson és 24 óra géptermi gyakorlaton vehetnek részt a jelentkezők. A gyakorlatok egy része az előadásokhoz kapcsolódik, másik részük felépített, egész héten át tartó tanfolyam.
A kezdők a nulláról ismerhetik meg a Linux alapjait (az LPIC-1 tematikájára építve), lesz egész hetes kisvállalati szerver tanfolyam, melyre Windows-rendszergazdákat is várnak a szervezők. A haladóknak egy háromnapos alapozó gyakorlatot követően lehetőségük van a webszerverekkel (Apache, MySQL, PHP, Drupal), levelezőszerverekel vagy fájlszerverekkel foglalkozni a hét második felében. Ezeket egészíti ki még egy-egy tűzfal- és egy naplóelemzés-gyakorlat, melyet Höltz Péter, a BalaBit oktatója tart.
A délelőtti oktatás mellett és délutánonként szakmai előadásokat is tartanak, ezek mindegyike 3-4 óra hosszúságú, így az előadó alaposan körüljárhatja a témát és bőven jut idő a kérdésekre és válaszokra is. A részvételi díj 31200 forint, amely a rendezvény önköltségét tartalmazza, az oktatók, előadók ingyen vállalták a \"fellépést\". A részletes program, az előadások leírása és a gyakorlatok tematikája megtalálható a rendezvény weboldalán, ahol jelentkezni is lehet.