Jön a WiGig, a gigabites rádiós szabvány
Széleskörű ipari támogatottság mellett alakult meg a Wireless Gigabit Alliance, melynek célja, hogy egységesített technológiát dolgozzon ki extrém átviteli sebességű, lokális vezetéknélküli kapcsolatokhoz. A projekt a WiGig fantázianevet kapta, és nem célja a Wi-Fi szabványcsalád kiváltása.
Az ultramagas frekvencia és a vezetéknélküli fogyasztói elektronikáknál megszokott alacsony engedélyezett adóteljesítmény együttes hatásaként a WiGig eszközök jóval kisebb hatótávolsággal rendelkeznek majd a Wi-Finél, lényegében egy-egy szobán belüli kapcsolat felépítését szolgálják majd -- ezt a frekvenciát már a levegőben lévő gázok is erősen elnyelik, ami kisebb hatótávolságot, ugyanakkor minimális interferenciát eredményez. Az elképzelések szerint a jövőben integrált Wi-Fi és WiGig vezérlők is megjelennek, és a hálózatok átjárhatóak lesznek.
Ezek a kapcsolatok azonban a Wi-Fi szabványoknál elérhető, néhányszor 10 Mbps sebességnél legalább egy nagyságrenddel nagyobb átviteli teljesítményt adnak majd, legalábbis az elképzelések szerint. A jelenlegi cél az, hogy több mint 6 Gbps linksebességre legyen képes a technológia, és 1 gigabitre alacsony fogyasztás mellett. Ez ideális esetben akár 4-5 Gbps és 600-800 Mbps valós átvitelt is jelenthet.A WiGig keretein belül nem új fejlesztések kezdődnek, hanem a résztvevő elektronikai és szoftvervállalatoknál már kidolgozott vagy kidolgozás alatt álló eljárások (UWB, WirelessHD) összefésüléséről, egy iparági szabványosításról van szó. Ennek köszönhetően már idén év vége előtt véglegessé válhatnak a specifikációk, kereskedelmi termékekben pedig akár jövőre felbukkanhatnak már az első WiGig adapterek. A WiGig TCP/IP és UDP mellett HDMI, DisplayPort rétegeket is képes lesz fogadni.