Másodfokon is jogerős a mobiltender lezárása
Másodfokon is elutasította a negyedik mobilszolgáltató piacralépését célzó pályázat lezárásával kapcsolatban beérkezett fellebbezéseket a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH), a hoppon maradt szolgáltatók így legfeljebb már csak a Fővárosi Bíróságon élhetnek felülvizsgálati kérelemmel.
Az egyik pályázó, a DreamCom Kft. az elsőfokú döntés kapcsán a fellebbezésben írt részletes jogi érvek mellett leszögezte, nem tartja helytállónak és igazságosnak, hogy a hatóság a gazdasági világválsággal magyarázza döntését: megfelelő intézkedések helyett a gazdasági válságra hivatkozás még a mindennapi életben sem elfogadható, egy olyan pályáztatási eljárásban pedig különösen nem, amelyben a résztvevők már eddig is tízmilliókat költöttek el fejenként -- állt a cég lapunknak eljuttatott állásfoglalásában.
A DreamCom április elején jogi lépéseket is kilátásba helyezett, ha másodfokon is megerősíti döntését a hatóság: \"Abban bízunk, hogy másodfokon más döntés fog születni. Ha nem így lesz, marad a bíróság\" -- mondta akkor Neumann Péter, a cég ügyvezetője, hozzátéve, hogy a DreamCom másodfokú elutasítás esetén százmilliós nagyságrendű kártérítési igénnyel fog élni a bíróság előtt, a cég emellett jogi szakértőkkel konzultál a további igényérvényesítési lehetőségek tárgyában. Neumann azt sem zárta ki, hogy a másodfokú elutasítás esetén a cég végül az Alkotmánybíróságon támadja meg az eljárást, mivel a határozatot hozó és a fellebbviteli testület függetlensége nem nyilvánvaló.A HWSW a másodfokú döntés kapcsán újból megkereste a DreamCom ügyvezetőjét, aki ezúttal már jóval óvatosabban és szűkszavúbban fogalmazott, megjegyezve, hogy a tizenöt oldalas határozatot egyelőre ő sem ismeri teljes részleteiben. Neumann elmondása szerint cégénél biztosak benne, hogy szakmailag megalapozott döntés született másodfokon, ugyanakkor továbbra sem zárta ki egyértelműen annak lehetőségét, hogy a DreamCom bírósághoz fordul a pályázat lezárása kapcsán.