:

Szerző: Bodnár Ádám

2000. július 8. 17:39

Perben az AOL: besúgó a SmartDownload?

Az Abbey, Gardy & Squitieri ügyvédi iroda a new york-i szövetségi bíróságon keresetet nyújtott be az America On Line ellen. Az iroda Christopher Specht megbízásából tette mindezt, aki több weboldalt is üzemeltet. A kereset állítása szerint a Netscape SmartDownload programja a felhasználók számítógépéről annak tudta nélkül információkat küld a Netscape-nek.

A SmartDownload a Netscape böngésző telepítése során kerül fel a számítógépekre, és akkor aktivizálódik, ha a felhasználó valamilyen file-t tölt le az internetről. A vád szerint a SmartDownload a Netscape felé továbbítja ezeket az adatokat, vagyis hogy a számítógépen milyen weboldalakat tekintettek meg és milyen állományokat töltöttek le. Ezzel a Netscape-nek lehetősége adódik minden felhasználóról "aktát" vezetni.

Az AOL egyelőre nem kommentálta a vádakat.

A most először, április 24-én Budapestre érkező nemzetközi Kubernetes Community Day programja immár elérhető. A programba kerülő 26 előadást a világ minden tájáról beérkezett, több mint 100 pályázat közül választottuk ki. Figyelem, a rendezvényre már csak 30 jegy elérhető!

a címlapról

1000

2

Millenniumhoz ért a Yettel

2025. március 11. 12:01

A cég a napokban kapcsolja be az ezredik 5G-s állomását, a hálózat minden második magyarhoz elér.