Windowsról Red Hat Enterprise Linuxra váltanak a Svéd Fegyveres Erők
Windows NT operációs rendszert futtató szerverekre Red Hat Linuxot telepítenek a Svéd Fegyveres Erőknél, a későbbiekben pedig megfontolják a Linux szélesebb körű bevezetésének lehetőségét is.
"Most, amikor akkora a felhajtás egyes zárt forrású operációs rendszerek megjelenése körül, a Svéd Hadsereg azon döntése, hogy szervereit Microsoftról nyílt forrásra állítja át, egyértelműen annak a bizonyítéka, hogy a nyílt forrású szoftverek rugalmasak és biztonságosak" -- mondta Werner Knoblich, a Red Hat európai vezetője, aki hozzátette, hogy a hadsereg csak az egyik Red Hat felhasználó a közszférából Svédországban és az eddigi sikerek alapján a cég arra számít hogy operációs rendszere még szélesebb körben elterjed majd kormányzati körökben.
Egy, az Európai Bizottság megrendelésére nemrég készült tanulmány szerint Európa közszektora élen jár a nyílt forrású szoftverek bevezetésében: a 2005-ben világszerte indított korányzati open source projektek fele európai. A jelentés szerint az európai hivatalokban a legnépszerűbb nyílt forrású szoftver a Linux, ezt használják a legtöbb helyen, majd a MySQL és az Apache következik, ami alátámasztja, hogy a nyílt forrású megoldások a szerver-környezetben lényegesen népszerűbbek mint az asztali gépeken. A legnépszerűbb nyílt forrású asztali alkalmazás a tanulmány alapján a Mozilla (Firefox) böngésző, valamint az OpenOffice.org irodai szoftvercsomag.
Jelenleg a svéd hadsereg több mint 200 szerverén használ Red Hat Linuxot saját fejlesztésű alkalmazásai alatt, a mostani döntés nyomán azonban gyakorlatilag a teljes központi infrastruktúrát Linuxra állítják át. A hivatalos indoklás szerint a legfontosabb érv a Red Hat Enterprise Linux mellett a biztonság volt, azonban fontos szerepet játszott a döntésben hogy a meglevő alkalmazások is Red Hat Linuxon futnak.