Már forráskódot is kereshetünk a Google segítségével
[eWeek/HWSW] A Google újabb szolgáltatással rukkolt elő: forráskód keresésének lehetőségével. Az ötlet nem új, ugyanis más, kevésbé ismert oldalak már kínálnak hasonló funkciót, ugyanakkor a Google, erőforrásait tekintve egyhamar a legfejlettebbé és legnépszerűbbé válhat. A Google Code Search természetesen egyelőre béta változatban használható.
A világ vezető keresője hatalmas, többmilliárd oldalt tartamazó adatbázisára építve múlt héten elindította a Google Code Search szolgáltatását, melynek segítségével a webes keresésekkel szinte teljesen megegyező módon kutathatunk publikusan hozzáférhető forráskódok után. A találatokat a "normális" webesekhez hasonlóan olvashatjuk, majd egy kattintással elérhetjük. Jellemzően a Google által cache-elve olvashatóak, ugyanis a kódok nagy része nem a böngészők által olvasható formátumban, így például tömörített fájlokban találhatóak meg.
Hasonló szolgáltatást nyújt többek között a Koders.com, a Codase.com, vagy a Krugle.com, ugyanakkor ezen utóbbiak úgy tűnik, nem a web egészén keresik a kódrészleteket, és indexelik valamint cache-elik be , hanem fejlesztői oldalakról gyűjtik be és tárolják le azokat, megjegyezve a származási helyet. Mindegyik kereső képes nyelvek és licencek alapján szűkíteni.
Szakemberek arra hívják fel a figyelmet, senki nem garantálja, hogy az így talált kódok megfelelően működnek, vagy egyáltalán valóban azt a célt szolgálják-e, amire a programozó gondol. Chris McClelland, az AJAXPress fejlesztője az eWeeknek úgy nyilatkozott, hogy ezzel rosszindulatú kód is terjeszthető majd. A Google képviselője úgy nyilatkozott, hogy a Code Search mindössze olyan kódot talál meg, mely egyébként is elérhető a weben -- mindössze könnyebbé teszi a fejlesztők dolgát.