Három nap alatt újra kikerülték a Microsoft másolásvédelmét
[Clubic.com] Macska-egér játékba kezdtek a Microsofttal a FairUse4WM szoftver fejlesztői. Az augusztus 19-én megjelent FairUse4WM alkalmazás hatalmas szálka a redmondi óriás szemében, hiszen egy biztonsági rés kihasználásával ez a program képes arra, hogy eltávolítsa a PlaysForSure rendszerekből, például online zeneboltokból letöltött állományokról a Microsoft másolásvédelmét.
A jogkezelő technológián tátongó óriási biztonsági lyukat viszonylag gyorsan befoltozta a Microsoft, ez azonban nem vette el a fejlesztők kedvét. Alig három nappal ezt követően megjelent a szoftver új változata, mely ismét alkalmas volt a védett Windows Media állományokból kimásolni a hasznos tartalmat. A redmondi óriás számára komoly fejtörést okozhatnak az ügyes programozók, hiszen feltehetően erre a másolásvédelmi rendszerre épülne a novemberben megjelenő Zune lejátszóhoz készített kereskedelmi rendszer is.
A Microsoft jogkezelő rendszerét (DRM) ráadásul számtalan online zenebolt használja, melyek közül jóhéhány kínál korlátlan zeneletöltést is -- több százezer zeneszámmal -- havidíj ellenében. A másolásvédelem megkerülhetőségével ezek a dalok teljesen védtelenné válhatnak, könnyen előfordulhat az, hogy egyetlen havi díjért valaki a teljes, komplett katalógust letölti, majd megszabadítja a korlátozó másolásvédelemtől. A kiadók ezt nyilván nem néznék jó szemmel.
Microsoft Zune lejátszó
Az ügyes programozók nem csak a redmondiak védelmét vették célba, az Apple iTunes zeneboltját is számtalan támadás érte korábban. A FairPlay mintájára készült QTFairUse6 egy hajszálnyi barátságosabb, hiszen nem közvetlenül az állományokat töri fel, hanem azt teszi lehetővé, hogy a már megvásárolt dalokat másolásvédelem nélküli változatban töltsük le az iTunes zeneboltból.