Íriszalapú azonosítás amerikai általános iskolákban
[TechWeb.com] Három New Jerseyben található általános iskolába ha szülő érkezik, hogy felvegye gyermekét, a kapunál egy kamerába kell néznie -- amely lefényképezi az íriszét, és összeveti az adatbázisban található mintákkal, egyezést keresve. A rendszer automatikusan azonosítja a személyeket, és engedi be őket az épületbe.
A 369 ezer dollárba kerülő kísérleti rendszerrel a gyermekek és az iskola biztonságát kívánják növelni, megbízható és kényelmes módon. A beléptetőrendszer azonban nem csak a szülőkre, hanem minden felnőttkorúra érvényes, beleértve a tanárokat és egyéb személyzetet is. Minden gyermekhez legfeljebb négy felnőtt társítható, akik belépési engedélyt kapnak.
A kilenc hónap alatt kifejlesztett rendszer, képes az Egyesült Államokban személyi igazolványként is használt vezető engedélyek optikai beolvasásából automatikusan rekordokat készíteni az adatbázisba, naplózni a látogatásokat, valamint a jogosultsági szinteket finomítani. Az íriszkamera és a szoftver algoritmusa révén az ujjlenyomatnál nagyságrenddel nagyobb biztonságot kínál ez a fajta biometrikus azonosítás, akár 242 egyedi pontot képes beazonosítani, és összevetni az eredetivel.
A rendszert az Eyemetric Identity Systems integrálta eggyé. A szoftveres platformot, a Teacher-Parent Authorization Security Systemet (T-PASS) a vállalat fejlesztette ki, az íriszkamera az IrisAccess terméke, míg a felismerő algoritmust az LG Electronicstól licencelték. A beléptetőrendszer működését egy szerver és egy PC biztosítja.
A biometrikus azonosítás piaca nagy ütemben növekszik, mérete ugyanakkor szerénynek mondható. A International Biometric Group adatai szerint a globális forgalom idén 2,1 milliárd dollárt tesz majd ki, amely összeg az évtized végére 5,7 milliárdra duzzad.