A LightScribe feliratozásnak állít ellenfelet a Yamaha és a Fuji Photo Film
Nem törhet be a piacra egyetlen ötletes technológia sem anélkül, hogy valaki gyorsan konkurenciát ne állítana neki: a CD- és DVD-írók piacáról jóideje kiszállt Yamaha és a Fuji Photo Film Co., Ltd. közösen fejlesztette ki és mutatta be a LightScribe ellenfelét, a Labelflash névre keresztelt technológiát. A Labelflash a LightScribe-tól eltérően nem a CD és DVD-lemezek matricázható oldalát használja.
A Yamaha és a Fuji Photo Film egy speciális, szerves pigment-alapú anyagot használ írható felületként, mely az adatok tárolását szolgáló réteg alatt helyezkedik el, a lemez feliratozható oldalától számítva 0,6 mm mélységben, onnan a lemez anyagán át láthatóan. A speciális anyag a lézer hatására lila színből átlátszóra vált, így a fény áthatolhat a polikarbonát anyagon, majd a festékrétegen, végül visszatükröződhet az írható rétegen, így egy magas kontrasztú, nagy felbontású monokróm képet alkotva.
A Labelflash feliratozáshoz a LightScribe-hoz hasonlóan meg kell fordítani a lemezt, majd a feliratozható oldalt kell "megírni" a DVD-író berendezés segítségével. A Yamaha megoldása annyiban tér el a LightScribe-tól, hogy a módosított állapotú festékanyag itt a lemez polikarbonát anyaga alatt helyezkedik el, nem pedig azon, így védett a karcolások és egyéb behatások ellen. Egy-egy felirat, kép, grafika elkészítése 5-20 percet vesz igénybe. A technológia a két vállalat szerint nem csak a hagyományos, PC-s DVD-írókban, hanem asztali készülékekben is használható a lemezek feliratozására.
Bár az új technológia új lézert, vezérlést és képfeldolgozó áramoköröket alkalmaz, a Yamaha figyelt a kompatibilitásra is, a festékanyag ugyanis pontosan ugyanakkora távolságra, 0,6 mm-re helyezkedik el az anyag alatt, mint az írható réteg a lemez írható oldalán. Az írófej fókuszálásán így lényegében nem is kell változtatni.