VirusBuster: azonnali védelem a károkozók ellen
Az átfogó vírus- és spam védelmi megoldásokat fejlesztő VirusBuster Kft. levelezésvédelmi termékeinek most megjelent verziói már tartalmazzák a Zero-Hour Virus Outbreak Protection károkozó felismerő technológiát. Az RPD (Recurrent Pattern Detection) technológiát alkalmazó Zero-Hour Virus Outbreak Protection már a vírustámadások kezdetén képes blokkolni a károkozókat.
Izraeli-magyar koprodukció
Az izreali Commtouch által kifejlesztett eljárás lényege, hogy a világ számos internetszolgáltatójánál és nagy levélforgalmat bonyolító vállalatánál elhelyezett rendszerek figyelik a leveleket és azokból hasheket, vagyis egyedi azonosítókat állítanak elő. Ezeket a hasheket -- amelyekből természetesen semmiképp nem nyerhető vissza a levelek eredeti szövege -- hatalmas számítási kapacitással rendelkező szerverfarmok tárolják és rendszerezik.
Amennyiben ezekbe a központokba egy hashből több, esetleg több ezer vagy millió érkezik be, az minden valószínűség szerint spam vagy féregvírust hordozó levél tömeges terjedésére utal. A VirusBuster levelezésvédelmi termékei minden levél megvizsgálásakor összevetik annak hashét a már tárolt hashekkel és ennek alapján döntik el, hogy az adott üzenet esetleg spam vagy kártevőt tartalmaz. A technológia ma a levelezésben terjedő károkozók ellen az egyik leghatékonyabb védelmet biztosítja anélkül, hogy kliens oldalon frissítéseket kellene végrehajtani, azonban természetesen nem helyettesíti a vírusadatbázis-alapú szűrést.
VirusBuster |
A VirusBuster Kft. elődei révén már 1989 óta szereplője a biztonsági termékek piacának. A vállalat ma 55 főt foglalkoztat és 2005-re 624 millió forintos bevételt vár, ez tavalyhoz képest 20 százalékos növekedést jelenthet. A VirusBuster világszerte összesen 30 országban van jelen, a nemzetközi értékesítés a cég forgalmának mintegy negyedét adja. Bozsó Julianna ügyvezető igazgató elmondta, a jövő évi tervek között egy mobil készülékek számára kifejlesztett védelmi megoldás piacra dobása is szerepel. |
Azonnali védelem
A Zero-Hour védelemre azért lehet szükség, mert egy kártevő megjelenése és a vírusirtó programok adatbázisának frissülése között akár 15-20 óra is eltelhet, ezalatt a felhasználók védtelenek az adott károkozóval szemben. "A Commtouch Zero-Hour technológia segítségével az éppen induló támadási hullámokra szinte azonnali választ tudunk adni. Az új technológia előnyeit felhasználóink meghatározó hányada élvezheti, hiszen azt csaknem a teljes levelezésvédelmi termékportfoliónkba integráltuk" -- mondta Gyurik Csaba, a VirusBuster szolgáltatási osztályvezetője, hozzátéve, hogy az új technológiát is tartalmazó VirusBuster termékek ára változatlan maradt.
A VirusBuster hat hónapig tesztelte a megoldást internetszolgáltatói környezetben, mielőtt annak integrálása mellett döntött. A Zero-Hour a levelezésben terjedő károkozók több mint 95 százalékát ismerte fel, a téves riasztások aránya azonban csupán 29 százezred százalék (0,00029%) volt. Ez a technológia védi a T-Online ügyfeleinek postafiókját is. Tüdős András, a T-Online Magyarország Rt. Informatikai igazgatója szerint az RPD technológia segítségével átlagban havonta 17 károkozó elterjedését sikerült megakadályozni.