Három év múlva több mint másfélszeresére nő a közép-kelet európai IT-piac
A Magyarország mellett Oroszországot, Lengyelországot, Csehországot, Szlovákiát és Horvátországot magába foglaló tanulmány szerint a növekedésből több jelentős tényező veszi ki a részét, főként a gazdasági reformok, a privatizáció, a zöldmezős beruházások, külföldről érkező közvetlen tőkebefektetések, valamint a kis- és középvállalkozások és háztartások megnövekedett kereslete.
Szektorális bontásban a termelőipar a legnagyobb, majd ezt követi összesítve a közlekedési, hírközlés és közmű (infrastruktúra) szektor, a harmadik helyen pedig pénzügyi szolgáltatók állnak. Ez a három csoport összesen több mint 55 százalékát adja az IT-kiadásoknak a régióban. A jövőben az informatikai költekezés leginkább a kormányzat, az agrárium, az építőipar és a kereskedelem területein mutat erősödést -- jövendöli az IDC.
Országok szempontjából magasan Oroszország képezte a legnagyobb szeletet, becslések szerint 47 százalékkal. Hazánk a lengyelek és csehek mögött a negyedik legnagyobb kelet-közép európai piacot jelenti. A régióbeli országokban, így Magyarországon is az EU-csatlakozás által támasztott szabályozási, vállalatirányítási, adminisztratív követelmények, valamint a versenyképesség fokozása jelentik a fő stimuláló erőket.