A Microsoft új kommunkációs rendszert mutat be
[BetaNews/HWSW] A tervek szerint Bill Gates, a Microsoft igazgatótanácsának elnöke március 8-án mutatja be a vállalat új valós idejű kommunikációra (real-time collaboration, RTC) alkalmas termékét. A szoftver bemutatóján a szoftveróriás vezetői, és a vállalattól független hírességek szerepelnek majd. Az új rendszer várhatóan az Office és a különféle kommunikációs technológiák házasságát erősíti meg.
Exchange + Outlook, Live Communications Server + Istanbul
Belsős hírforrások szerint Bill Gates az Isanbul üzenetküldő kliens bemutatására készül, ami a Microsoft Live Communications Server (LCS) 2005 kiegészítéseként, és a Windows Messenger helyett lesz használható vállalati környezetekben.
Az Istanbul nagyvonalakban arra lesz képes, hogy a különféle kommunikációs csatornákat -- azonnali üzenetküldés, videó és webkonferencia, PBX és PSTN telefonrendszerek -- egyetlen kliens segítségével fogja össze, ezáltal a termék a vállalati felhasználók széles körét csábíthatja el, valamint ösztönözhet az Office kommunikációval kapcsolatos szoftvereinek megvásárlására.
A Microsoft szerint az Istanbul és az LCS 2005 kapcsolata leginkább az Outlook és az Exchange viszonyához hasonlítható. Míg az Outlook a címjegyzék, a naptár és az e-mailek egységes kezelésére alkalmas az Exchange Server felhasználásával, ugyanígy az Istanbul az azonnali üzenetküldéssel, telefonos megoldásokkal és azonosítással kapcsolatos szolgáltatásokat fogja össze a legújabb Office szervertermék kiegészítéseként.
Hosszú távú fejlesztés mérföldköve
Az elkövetkező bejelentések több éves fejlesztés eredményét mutatják meg. A vállalat a "Greenwich" kódnéven futó hosszú távú projekt keretein belül kezdeményezte az Office termékek bevonását a valós idejű kommunikációba, ennek második nyilvános mérföldkövével ismerkedhet meg a nagyközönség a jövő héten. Az első jelentősebb mérföldkő a Live Communications Server 2003 megjelenése volt, ami egyesítette a valós idejű kommunikációt az Office SharePoint-tal készített portálmegoldásokkal.
Az újdonságok között találkozhatunk az azonnali üzenetek kódolt elküldésének képességével, amihez már nem lesz követelmény a VPN használata, valamint elérhető lesz a szervezetek között átívelő állapotkezelés is, amivel az egyes személyek elérhetőségéről kaphatunk bővebb információt. Ugyancsak új lehetőségek kínálkoznak a tűzfalakon keresztül történő azonnali üzenetküldés megoldására.
Opcionális Connectivity Packek (kapcsolódási csomagok) telepítésével arra is képes a rendszer, hogy az LCS felhasználói kommunikálhassanak a rivális hálózatokban található emberekkel, így például az AOL és a Yahoo! szolgáltatásaival.
Csakúgy, mint az Outlook és az Outlook Express esetében, a Microsoft közölte, hogy a Messenger továbbra is elérhető lesz bárki számára, aki operációs rendszerét használja, és annak folyamatos továbbfejlesztése is biztosított, azonban a jelenleg csak Istanbul kódnéven elnevezett termék lesz képes az LCS funkcióinak teljes körű kihasználására.