Szerző: Ady Krisztián

2004. december 13. 12:55

Napokon belül windowsos platformon is futhat az EyeToy játékok PC-s klónja, a MyToy

[HWSW] A PlayStation2 játékkonzolhoz megvásárolható EyeToy USB kamera és az ahhoz kapott játékok segítségével a játékosok élőben jelennek meg a televízió képernyőjén: kézzel vagy lábbal ügyeskedve mi magunk is valós szereplői leszünk ezeknek a játékoknak. A Sony hatalmas sikerű EyeToy-kiegészítője a PC-s fejlesztőket is megihlette.

A diplomamunkaként fejlesztett MyToy játékszoftver egyelőre csak linuxos gépeken fut, de rövid időn belül várható a windosos változat megjelenése is. A szoftvert Balázs "Goldberg" Péter fejleszti, de mások, többek között Pányik "asd_" Árpád és Kurucz "Nevergone" István is segítik a fejlesztő munkáját.

Az igen ígéretes szoftver továbbfejlesztéséhez az alkalmazást kipróbáló játékosok visszajelzéseit is várják a fejlesztő honlapján keresztül.

a címlapról