A digitális televíziózás mellett hamarosan jöhet a digitális rádiózás
1995 óta kísérleteznek
A digitális rádiózás legfőbb vonzereje, hogy kiváló, akár CD-minőségű vételt is biztosíthat. Az Antenna Hungária Rt. 1995 óta folytat DAB (Digital Audio Broadcasting, digitális audiosugárzás) kísérleteket a Magyar Rádió Rt. közreműködésével a 230,784 MHz-es frekvencián. A 2004 közepétől működő adásfolyamban a három közszolgálati rádióműsor adása mellett a Magyar Rádió Rt. által szerkesztett Classic+ nevű program is vehető, mely kétszer 25 órás, váltott jazz és komolyzenei műsorokat tartalmaz.
A DAB az URH-FM műsorszórást nagy részben felváltó új rendszer, amely a digitális technika nyújtotta előnyök révén korszerűsíti a rádiózást. Jelentősen eltér a hagyományos analóg műsorszóró eljárástól, professzionális hangzást és megbízható vételt biztosít még kedvezőtlen terjedési körülmények között vagy autózás közben is. A DAB rendszert az EU égisze alatt dolgozták ki, az első digitális adók 2001-ben indultak el. Ma világszerte több mint ötszáz DAB rendszerű digitális rádióadó működik, amelyek az MP3-hoz hasonló MP2 formátumban sugározzák műsorukat.
Az Antenna Hungária Rt. stratégiai célja egy országos DAB hálózat kiépítése, ezért már 2005-ben lépéseket tesz a kijelölt frekvenciák felhasználására és azok esetleges koordinálására, valamint a hálózat megtervezésére.
Digitális világrádió
A digitális világrádió, a DRM (Digital Radio Mondiale) segítségével rövidhullámon jó minőségű hangot lehet továbbítani akár kontinensnyi távolságra, illetve középhullámon néhány adóval biztosítható országos lefedettség. Az Antenna Hungária Rt. 2005-re vonatkozó terveiben szerepel a kísérleti DRM-sugárzás beindítása is.
A DRM (Digital Radio Mondiale) rövidítés annak a nonprofit konzorciumnak a neve, amely nemzetközi összefogással alakult meg a 30 MHz alatti rádiósávok digitalizálása érdekében, s egyben az általa kidolgozott, a jelenlegi hosszú-, közép- és rövidhullámú sugárzást kiváltó digitális rádió-műsorszóró rendszer neve is.