Egyszerre perelte be a Microsoftot és az Apple-t a BTG International
[Neowin] Mind az Apple-t, mind a Microsoftot beperelte az angol BTG International, ugyanis véleménye szerint mindkét vállalat megsértette a Teleshuttle szabadalmait web-alapú szoftverfrissítési módszerei kidolgozása során, valamint a Microsoft az aktív asztal és offline, kapcsolat nélküli böngészési funkciók kifejlesztésekor.
A londoni szellemi tulajdonjogokat licencelő vállalat, a BTG International Inc. Kalifornia északi területi bíróságához fordult a jogsértések kapcsán. A Teleshuttle szabadalmait sértő, kifogásolt szoftveres megoldások takarják az Apple és a Microsoft web-alapú szoftveres frissítő technológiáit, melyek rendkívül fontosak a folyamatos frissítések terjesztéséhez, a biztonsági rések megszüntetéséhez.
A Microsoftot már többször érte szabadalmakkal kapcsolatos támadás web-alapú szoftvereivel kapcsolatosan: amint arról már korábban hírt adtunk, a chicagói szövetségi bíróság döntése alapján a Microsoft megsértette az Eolas Technologies fejlesztőcég és a Kaliforniai Egyetem közös szabadalmi jogait, ezért jelentős változtatásokat kellett végrehajtania bizonyos szoftvereiben, például az Internet Explorerben. A cég és az egyetem 512 millió dollárra perelte a Microsoftot, mely ügyben elsőként tavaly augusztusban adott igazat a bíróság a felperesnek.
A Microsoftot elmarasztaló bírósági döntés nyomán a redmondi cég azonnal megkezdte a szoftvereinek átdolgozását, azonban később felhagyott vele, ugyanis a vállalat úgy találta, hogy az internetböngészőre vonatkozó szabadalmat a Hivatal minden bizonnyal érvényteleníteni fogja.
Az egyetem képviselői biztosak benne, hogy a Szabadalmi és Védjegyhivatal nem fogja érvényteleníteni szabadalmukat és a bíróság is számukra kedvező ítéletet fog hozni a Microsoft fellebbezésének benyújtása után is. Hozzátették, hogy a szoftvergyártó óriás tudatában van annak, hogy a szabadalom érvényteleníttetése az egyetlen lehetőség az elmarasztaló bírósági döntés elkerülésére.