:

Szerző: Bodnár Ádám

2004. július 12. 09:35

A vártnál jobb negyedéves eredményekre számít az SAP

Az utóbbi napokban az üzleti szoftverek legnagyobb gyártói -- PeopleSoft, Siebel -- bejelentették, hogy legutóbbi negyedévük pénzügyi eredményei a várakozások alatt alakulnak. A német SAP ezzel szemben megemelte a negyedéves forgalomra vonatkozó kilátásait.

Az utóbbi napokban az üzleti szoftverek legnagyobb gyártói -- PeopleSoft, Siebel -- bejelentették, hogy legutóbbi negyedévük pénzügyi eredményei a várakozások alatt alakulnak. A német SAP ezzel szemben megemelte a negyedéves forgalomra vonatkozó kilátásait.

A müncheni központú SAP AG közölte, hogy legutóbbi negyedévében 2,2 milliárd dollár körüli forgalmat ért el, ez a tavalyi év azonos időszakához képest 9 százalékos növekedést jelent. A First Call által megkérdezett elemzők 2,16 milliárd dolláros bevételt vártak. Az SAP pro forma nyeresége 520,2-532,6 millió dollár között várható, ez nem tartalmazza az akvizíciós költségeket és a részvényalapú kompenzációkkal kapcsolatos tételeket, azonban tartalmazza az SAP által felvásárolt cégek eredményét.

Az SAP július 22-én teszi közzé negyedéves eredményeit. A vállalat azért döntött a becsült adatok publikálása mellett, hogy megmutassa, a múlt héten közzétett profit-figyelmeztetések nem érintik az egész szoftveripart, inkább vállalat-, mint ágazat-specifikusak.

A most először, április 24-én Budapestre érkező nemzetközi Kubernetes Community Day programja immár elérhető. A programba kerülő 26 előadást a világ minden tájáról beérkezett, több mint 100 pályázat közül választottuk ki. Figyelem, a rendezvényre már csak 30 jegy elérhető!

a címlapról

1000

2

Millenniumhoz ért a Yettel

2025. március 11. 12:01

A cég a napokban kapcsolja be az ezredik 5G-s állomását, a hálózat minden második magyarhoz elér.