Beindult a 90 nanométeres csíkszélességű processzorok gyártása az Intel írországi üzemében
Az Intel bejelentette, hogy az írországi Leixlipben található Fab 24 félvezetőgyárában megkezdődött a 90 nanométeres csíkszélességű processzorok gyártása. Az üzemben 300 milliméteres szilíiumszeleteket munkálnak meg. Ez a vállalat negyedik olyan gyára, ahol bevezették a 300 milliméteres wafereket és a harmadik, ahol 90 nanométeres csíkszélességű alkatrészek készülnek.
"A gyár az Intel elkötelezettségét mutatja a nagyszabású, vezető termelési technológiák iránt" -- mondta Craig Barrett, az Intel elnök-vezérigazgatója. "Az Intel vezető szerepe az előállítási technológiák terén lehetővé teszi számunkra, hogy megfeleljünk felhasználóink igényeinek, szerte a világon."
Az írországi Fab 24 félvezetőgyár átadására az eredeti tervek szerint még 2002-ben került volna sor, azonban az iparág visszaesése miatt az Intel 2001-ben átmenetileg leállította a 2,4 milliárd dolláros projektet. 2002 áprilisában azután a vállalat úgy határozott, hogy folytatja az építkezést. A vállalat eredetileg egy 200 milliméteres wafereket megmunkáló gyárat tervezett építeni, a csúszás azonban lehetőséget adott a tervek módosítására, így végül egy modern, 300 milliméteres wafereket feldolgozó gyár készült.
Az Intel 1989-ben hozta létre írországi leányvállalatát, amely azóta 4,5 milliárd eurót költött a leixlipi üzem felépítésére és korszerűsítésére. A Fab 24 az Intel egyedüli európai chipgyára, összesen mintegy 4700-an dolgoznak itt. Május végén az Intel közölte, hogy újabb 2 milliárd dollárt ruház be Írországban és a Fab 24 mellé egy újabb chipgyárat épít. Az új üzemben a tervek szerint 2006-ban indulhat be a 65 nanométeres csíkszélességű alkatrészek sorozatgyártása.