Két különleges kijelző prototípusát mutatja be a Toshiba
A Toshiba két egyedülálló kijelzővel képviselteti magát az évente megrendezett Society for Information Display International Symposium rendezvényen. A különleges képességekkel rendelkező kijelzőket mobiltelefonokban, kéziszámítógépekben és más hordozható eszközökben lehet felhasználni.
A vállalat első kijelző-prototípusa egy 240 x 320 pixel felbontású, 3,46 hüvelyk képátlójú, szerves fénykibocsátó dióda technológiára épített panel, mely az első ilyen nagy méretű, nagy felbontású OLED kijelző. Az OLED paneleket elsősorban nagyobb képfrissítésük, közvetlen fénykibocsátó képességük (nem igényelnek háttérvilágítást), alacsonyabb fogyasztásuk miatt prognosztizálják az LCD- és CRT (katódsugárcsöves) technológiák követőjeként.
Ennél azonban jóval meglepőbb dologra képes a Toshiba színes "system on glass" kijelzője, mely szintén 240 x 320 pixeles felbontással rendelkezik. A panel nem csak képmegjelenítésre, hanem képrögzítésre is alkalmas: minden egyes pixel helyén egy-egy képérzékelő elem is található, a teljes kijelző területén egy "hatalmas" kamera modult képezve.
A speciális kijelző tehát 240 x 320 pixeles képek rögzítését is lehetővé teszi, a Toshiba állítása szerint fotóminőségben. A "kétirányú" kijelző speciális feladatokat is elláthat, használható azonosító, ujjlenyomat-ellnőrző rendszereknél, vonalkódok beolvasására és egyszerű szkennelésre is.