:

Szerző: Rátonyi Gábor Tamás

2004. február 12. 18:48

A Matáv 2003. évi eredményei

Közel három százalékkal, 607,3 milliárd forintra nőttek a Matáv bevételei az előző évhez képest -- tudatta a közleményében a szolgáltató. A növekedés a magasabb mobil és adatátviteli bevételeknek köszönhető, amit részben ellensúlyozott a belföldi és nemzetközi, valamint az egyéb forgalmi bevételek csökkenése.

[HWSW] Közel három százalékkal, 607,3 milliárd forintra nőttek a Matáv bevételei az előző évhez képest -- tudatta a közleményében a szolgáltató. A növekedés a magasabb mobil és adatátviteli bevételeknek köszönhető, amit részben ellensúlyozott a belföldi és nemzetközi, valamint az egyéb forgalmi bevételek csökkenése.

A csoportszintű működési eredmény stabil, 122,1 milliárd forint volt, viszont a nettó eredmény 57,5 milliárd forintra (226,8 millió euróra) csökkent. Ez főként a nettó pénzügyi költségek jelentős emelkedésének tudható be (ami a forint gyengüléséből adódó nettó árfolyamveszteség növekedésének a következménye).

Straub Elek elnök-vezérigazgató ugyan azt nyilatkozta: "eredményeink azt mutatják, hogy sikeresen elértük a tavalyi évre kitűzött pénzügyi céljainkat", ugyanakkor látható: a vállalat dinamikus növekedése már a múlté: míg 2002-ben 17, 2001-ben 23, 2003-ban már csak 2,8 százalékkal nőtt a távközlési óriás bevétele az azt megelőző évhez képest.

A szolgáltató részletes éves jelentése a www.matav.hu címen olvasható.

A most először, április 24-én Budapestre érkező nemzetközi Kubernetes Community Day programja immár elérhető. A programba kerülő 26 előadást a világ minden tájáról beérkezett, több mint 100 pályázat közül választottuk ki. Figyelem, a rendezvényre már csak 30 jegy elérhető!

a címlapról

1000

2

Millenniumhoz ért a Yettel

2025. március 11. 12:01

A cég a napokban kapcsolja be az ezredik 5G-s állomását, a hálózat minden második magyarhoz elér.