AMD: növekedő disszipáció a 90 nanométeres csíkszélességű processzoroknál
A hírek szerint az Intelnek problémái akadtak a 90 nanométeres csíkszélességű, Prescott magos Pentium 4 processzorok hőtermelésével kapcsolatban, azonban úgy tűnik, az AMD-nek is komoly fejfájást okozhat a fejlettebb gyártástechnológiára való áttérés.
A világ második legnagyobb processzorgyártójának partnerei arról számoltak be, hogy a 90 nanométeres csíkszélességgel gyártott Athlon és Opteron processzorok várhatóan 1,2-1,35 Voltos feszültséget igényelnek és fogyasztásuk elérheti a 105 Wattot is, ezért a jövő év második felében megjelenő, K8 magos chipeket támogató alaplapokon változtatásokat kell végrehajtani. Ez elsősorban a Socket939 foglalattal rendelkező alaplapokat érinti, ugyanis a jövőben ilyen kivitelben lesznek elérhetőek a csúcskategóriás Athlon 64 és Athlon 64 FX lapkák.
Meg nem erősített pletykák szerint az AMD az Athlon 64 4000+, illetve Athlon 64 FX-55 lapkák esetében alkalmazza először a 90 nanométeres csíkszélességű gyártástechnológiát. A vállalat jelenlegi tervei szerint az új technológiával készült processzorok sorozatgyártása legkorábban 2004 második negyedévében indulhat be.