Az IBM, a Novell és a Red Hat után az SGI is az SCO-ügy fontos szereplőjévé válhat
Az elmúlt hét történései alapján bizton állítható, hogy a
A Linux kernelbe bekerült sorokat azóta már újraírták, az augusztusban kiadott 2.4.22-es verzió forráskódja, illetve a készülő 2.6-os kernel legújabb változatai már nem tartalmaznak ilyen kifogásolható részeket. Az SCO Group természetesen nem elégedett az SGI vizsgálatának eredményeivel, a utahi cég azt állítja korábbi szerződésekre hivatkozva, hogy minden olyan linuxos forráskód fölött rendelkezik, amit valamelyik nagy Unix-licencelő vállalat (pl. az SGI vagy az IBM) adományozott a linuxos közösségnek. Az SCO ezen követelése olyan eredeti fejlesztésekre is kiterjed, mint például az először az OS/2 operációs rendszerhez elkészült IBM JFS naplózó fájlrendszer, vagy épp az SGI XFS nevű naplózó fájlrendszere. Az SCO Group véleménye szerint ugyanis minden olyan kód, amit a Unix-licencelő vállalatok írtak, és bármilyen köze van a Unixhoz, az SCO Group szellemi tulajdonát képezi.
Az SGI álláspontja szerint azonban az SCO Group további követelései teljesen alaptalanok, hiszen az XFS az SGI saját fejlesztése, a kód semmilyen értelemben nem a System V-ből származik, így az SGI-nek minden joga megvan ahhoz, hogy akár nyílt forráskódú licenceléssel is kiadja. Az SGI a már említett nyílt levélben rámutat arra, hogy az SCO azért érthette félre a helyzetet, mert cég az SGI IRIX operációs rendszerrel is kiadta az XFS-t, ám arra soha nem voltak érvényesek a System V felhasználására vonatkozó licencfeltételek.
Az SCO Group, ahogy korábban azt már az IBM-mel is megtette, október 14-én egyoldalúan fel fogja mondani az SGI-vel kötött korábbi Unix licencszerződését. Az kérdéses, hogy ennek lesz-e bármilyen hatása is az SGI IRIX rendszereinek forgalmára, hiszen a júniusban az SCO által felmondott Unix-szerződés ellenére az IBM is tovább értékesíti saját Unix-változatát, az AIX-ot.