Története során először volt nettó szinten is nyereséges az SCO Group
Az SCO Group közzétette negyedéves eredményeit. Az utóbbi időben főként az IBM ellen indított pere kapcsán elhíresült vállalat a második negyedévet 21,4 millió dolláros forgalom mellett 4,5 millió dollár profittal zárta. A részvényenkénti eredmény 33 centet tett ki. Az amerikai cég közölte, hogy az április 30-án véget ért időszak forgalmából 13,1 millió dollárt operációs rendszerek értékesítése adott, 8,3 millió dollárt pedig licencbevételek tettek ki. Az SCO Group birtokolja a UNIX operációs rendszerrel kapcsolatos szellemi tulajodonokat.
Egy évvel korábban az SCO Group negyedéves bevétele 15,5 millió dollárt, nettó vesztesége pedig 6,6 millió dollárt tett ki. Az SCO közölte, hogy legutóbbi negyedéve volt az első, amikor nettó szinten is nyereséget ért el. A jelenleg is tartó harmadik negyedévre 19-21 millió dolláros bevételt vár a cég. Az SCO előrejelzése szerint a forgalom kétharmadát az operációs rendszerek adják, egyharmad rész pedig licencbevételekből származik.
Amint az ismert, az SCO március első napjaiban keresetet nyújtott be az IBM ellen, amelyben a cég szakmai titkok illetéktelen felhasználásával, szerződésszegéssel, versenyellenes magatartással, az SCO érdekeltségeibe való jogellenes beavatkozással vádolja az IBM-et, és úgy látja, hogy az IBM a Linuxos stratégiájával mindent megtett a kereskedelmi UNIX rendszerek ellehetetlenítéséért. Érdekesség, hogy az IBM ellen indított perben az SCO-t a Boies, Schiller & Flexner ügyvédi iroda képviseli, amelynek vezető jogásza, David Boies a Microsoft ellen indított antitröszt eljárás egyik kulcsfigurája volt.
Az SCO szerint az IBM lehetővé tette linuxos, ám korábban UNIX rendszereket fejlesztő munkatársai számára, hogy felhasználják UNIX-os tapasztalataikat Linux környezetben is, és így vált lehetségessé a Linux, mint vállalati rendszer elterjedése. A Linux gyors fejlődése -- például a többprocesszoros rendszerek kezelése terén -- az SCO szerint nem lett volna elképzelhető az SCO szellemi tulajdonát képező UNIX rendszerek jogvédett technológiáinak ismerete nélkül, ugyanakkor a cég a folyamatban lévő eljárásra való hivatkozással eddig megtagadta a kérdéses kódrészletekre való pontos hivatkozást.