A Toshiba júniusban új chipgyár építésébe kezd, ahol a következő generációs PlayStation alkatrészei készülnek
A Toshiba bejelentette, hogy új félvezetőgyártó üzemet épít, amelyben a következő generációs Sony PlayStation konzol alkatrészeit állítja elő. A 200 milliárd jen (1,67 milliárd dollár) értékű beruházás 25 százalékát a Sony állja -- írja a Nihon Keizai Shimbun üzleti lap.
Az új chipgyártó üzem építése idén júniusban kezdődik el. A gyárban főképp a következő generációs PlayStation konzol alkatrészei készülnek majd. A konzolban használt "Cell" kódnevű processzort a Sony más szórakoztatóelektronikai eszközeibe és beépíti majd -- írja a japán lap.
A Sony Computer Entertainment, a Toshiba és az IBM várhatóan 2005 tavaszára készül el a PlayStation 3 processzorával. A fejlesztésben együttműködő cégek egybehangzó állítása szerint a Cell nagyobb számítási teljesítménnyel rendelkezik majd, mint a Garri Kaszparovot sakkban legyőző IBM Deep Blue szuperszámítógép. A nagy számítási teljesítményű lapka villámgyors internetelérést is támogat.
A Sony január elején jelentette be, hogy a Rambus nagy sebességű Yellowstone memóriainterfész-technológiáját alkalmazza majd a konzolban. A Yellowstone ODR (Octal Data Rate) technológiát használ, azaz egyetlen órajel alatt 8 bitnyi információ továbbítására képes. A jelenlegi útiterv szerint az interfész 800 MHz-es (6,4 GHz ODR) sebességig használható.
Egyes hírek szerint a Sony teljesen új formátumú, kék lézert használó optikai lemezt fejleszt az új PlayStation konzolhoz. Más pletykák arról szólnak, hogy a japán szórakoztatóelektronikai vállalat Linux operációs rendszert használ a készülékben.