Az Intel kiszáll az InfiniBand termékek piacáról
[EBN, CNET] Az Intel az elmúlt hét végén jelentette be, hogy a jövőben nem kíván aktív szereplője lenni az InfiniBand-vezérlőchipek piacának. Korábban a chipóriás még úgy tervezte, 2003-ban piacra dobja chipjeit és adaptereit, melyekkel lehetővé válik a tárolóeszközök és szerverek közötti nagysebességű kommunikáció.
A cég szóvivője elmondta, hogy az InfiniBand termékek helyett a fejlesztésre fordítható összegeket más termékcsoportoknál használják majd fel és a piac felfuttatását olyan, a szabvány elterjesztésében élenjáró cégekre bízzák, mint amilyen az IBM vagy a Mellanox. Mint a szóvivő elmondta, az InfiniBand ökoszisztémája egyre érettebb, és már jelenleg is számos gyártó készít vagy tervez készíteni InfiniBand termékeket. Ugyanakkor az Intel a jövőben is maximálisan támogatja az InfiniBand architektúrát és annak fejlesztését.
Egyes elemzők a bejelentést követően a még újdonságnak számító szabvány korai halálát vetítették előre. Ugyanakkor mások, és ez mindenképpen higgadtabb értékelésnek tekinthető, racionális gazdasági okokkal magyarázták, hogy a Santa Clara-i cég kiszáll a piacról. Egyszerűen a konkurencia már most is jelentős pozíciót vívott ki magának a piacon, miközben az Intel el volt maradva a fejlesztéssel, így ésszerű lépésnek tűnik a passzív támogatás felvállalása.
Egyben az Intel jelenleg jelentős energiát és pénzösszegeket fordít a teljes mértékben saját gyermekének tekintett PCI Express (korábban Arapahoe vagy 3GIO) szabvány fejlesztésére, mely egy, a PCI buszt leváltó nagysebességű interfész.
Az InfiniBand architektúra egy olyan I/O infrastruktúra technológia, amely egyszerűsíti és felgyorsítja a kiszolgálók közötti kapcsolatokat és a csatlakozást más, kiszolgálóhoz kapcsolódó rendszerekhez, mint a távoli tároló vagy hálózati eszközök.