Európában is terjeszkedik az alaplapgyártó-újonc Albatron
[DigiTimes] Amint arról korábban beszámoltunk, a tajvani Albatron Technology (korábbi Chun Yun Electronic) az év elején jelentette be, hogy új szereplőként be kíván lépni a meglehetősen kompetitív alaplap- és videokártya-piacra. A cég azon túlmenően, hogy jelentős erőforrásokat öl a termékfejlesztésbe, nemzetközi terjeszkedésbe kezdett. S miután márciusban 1,5 millió fontos beruházással létrehozta nagy-britanniai leányvállalatát, e hónapban újabb fiókvállalat nyit meg Németországban.
Az agresszív nemzetközi jelenlét kulcsfontosságú lehet az Albatron számára ahhoz, hogy számos tekintélyes gyártóval felvehesse a versenyt. A cég már korábban kirendeltségeket hozott létre Észak-Amerikában és Hollandiában. A jelentős beruházások fedezésére 200 millió új tajvani dollár értékben átváltható részvények kibocsátását is tervezi.
Minthogy a cég csupán most kezdte meg működését, vezetői arra számítanak, hogy a második negyedévben a forgalom az első negyedéves eladások több mint duplájára nő. Egyelőre az Albatron a SiS 650GX integrált chipkészletére, valamint a VIA KT333 lapkakészletre épülő alaplapokat forgalmaz. Ez utóbbi típusból, a KX400+-ból a várakozások szerint e hónapban 1000 darab kel el, míg a júniusban már jóval nagyobb eladásokra számít a cég.
Egyben az Albatron a múlt hónapban megkezdte NVIDIA GeForce4 MX420 és MX440 chipekre épülő videokártyáinak értékesítését is. Azonban szállítási problémák miatt mindössze 10 000 kártyát szállított le az első hónapban.
Az Albatron Technology 1984-ben alakult, ám egészen mostanáig kizárólag multimédiás monitorokat, megjelenítőket és kivetítőket forgalmazott. Tavaly csatlakozott a céghez a világ egyik legnagyobb alaplapgyártó cégének, a Gigabyte-nak az egyik alapítója, Jack Ko (2002-től vezérigazgató), aki úgy döntött, tehetséges mérnököket maga köré gyűjtve létrehoz egy, a felhasználók igényeit szem előtt tartó, egyedi termékekkel jelentkező újabb vállalatot, és újra ringbe száll az igen kiélezett alaplappiacon.
A piacon újoncnak számító cég képviselői elmondták, hogy még május folyamán további 7-8 alaplapot dobnak piacra Intel és AMD processzorokhoz, és ezek többsége szintén a barkácsolásra hajlamos otthoni felhasználók igényeihez lesz igazítva.