Parázs szócsata az Intel és az AMD között
Az E-Commerce Times oldalain jelent meg egy rendkívül izgalmas és alapos írás, mely a PC-s processzorpiac két legnagyobb szereplője, az Intel és az AMD között zajló kiélezett verseny hátterét boncolgatja, gyakorta idézve elemzők egymásnak ellentmondó nyilatkozatait, valamint a két cég képviselőinek ritkán olvasható szélsőséges odamondogatásait. Ízelítőül ezekből emelnék ki néhányat:
Ben Anixter, az AMD külkapcsolatokért felelős alelnöke a Hammer és Itanium projektek kapcsán: "Az AMD az Intel legszörnyűbb rémálma."
Paul Otellini, az Intel Architecture Group elnöke egyértelműen tagadja azokat az állításokat, melyek szerint az AMD növelte piaci részesedését. Szerinte éppen hogy az Intel szerzett piaci részesedést az idén az AMD-től. A Gartner Dataquest szerint az Intel tavaly 82%-os PC-s processzorpiaci részesedése az idén 75%-ra csökkent, ám Otellini ezt nem veszi be. Mint mondja: "Globális részesedésünk [százalékos mutatója] mindig is 8-assal kezdődött, és ez továbbra is így van."
Nathan Brookwood, az Insight 64 elemzője, miután áttanulmányozta a Hammerről közzétett előzetes architekturális dokumentumokat, úgy látja, hogy a Hammer teljesítménye megfelel majd a várakozásoknak. "A Hammer az x86-os programkódot állat gyorsan hajtja majd végre."
Linley Gwennap, a Linley Group elemzője szerint az AMD csupán az idejét pocsékolja. A vezető szervergyártók már elkötelezték magukat az Itanium mellett. Ez azt jelenti, hogy dollármilliókat költenek az Itanium alapú rendszerek és szoftverek fejlesztésére. S noha az Itanium első generációja nem volt kiugró siker a [vállalati] felhasználók körében, az Intel legalább letett valamit az asztalra, míg a Hammer még legalább egy évig várat magára. "Körülbelül két-három évet késik a Hammer. A játéknak vége: game over."
A cikkből természetesen ennél sokkal többet is megtudhatunk többek között az AMD modellszámozási stratégiájáról, a Pentium 4-ről és az RDRAM-ről. Ajánlott angol nyelvű olvasmány.