Angol legenda: GeForce2/3 Titanium videokártyák tesztje
Amint az ismert, az NVIDIA ma jelentette be GeForce videochip-családjának három új változatát, a csúcskategóriás GeForce3 Titanium 500-at, a felső-középkategóriás GeForce3 Titanium 200-at és a GeForce2 Titaniumot. A bejelentés többeket is csalódással töltött el, minthogy -- a rajongók várakozásaival ellentétben -- egyik chip sem esett át architekturális módosításokon, és az új termékek csupán a már eddig is piacvezető GeForce-család magasabb órajelen üzemelő változatai.
Amint az már megszokott, a nagyobb külföldi hardversite-ok óraműpontossággal jelentkeztek az újdonságokat bemutató tesztjeikkel. A GeForce3 Titanium 500-zal kapcsolatos általános vélekedéseket talán a Tom's Hadware summája foglalja össze legtömörebben:
A Titanium sorozat megjelentetését inkább stratégiai megfontolások, mint valós technológiai újítások motiválhatták. Különösképpen megmutatkozik ez, ha a GeForce2 Ultra tavalyi impresszív bejelentésével hasonlítjuk össze: a GeForce3 Ti500 által nyújtott sebességtöbblet messze nem olyan figyelemreméltó. Hogy csökkentse a költségeket és egyben az árakat is, az NVIDIA egyszerűen 'Titánium színűre' festette a már jól bevált GeForce2 és GeForce3 chipeket, miközben valódi újdonsággal nem szolgált. [...] Kétségtelen tény, hogy a GeForce3 Ti500 révén ismét egy leggyorsabb videokártya jelent meg a piacon. Azonban a hagyományos GeForce3-mal összehasonlítva a teljesítménynövekedés nem jelentős, kiváltképpen azért, mert a memória-sávszélesség mindössze 8,7%-kal, míg a magsebesség 20%-kal növekedett csupán. A GeForce2 Ultra esetében ugyanezek az értékek 38 és 25%-osak voltak a GeForce2 GTS-szel összehasonlítva.Abban ellenben mindenki egyetért, hogy az újonnan bejelentett chipek közül a GeForce3 Ti200 lehet az év sikerterméke.
Aki a teljesítménytesztekre és a kommentárokra kíváncsi az alábbi linkeken többé-kevésbé kimerítő teszteket olvashat angol nyelven: