A színes számítógépalkatrész a végső fegyver?
Az utóbbi időben egyre inkább elszaporodtak az egyedi kinézettel bíró számítógépes hardverek, különösen a színes és/vagy mintás alaplapok és videokártyák. A trend hátterében az állhat, hogy a költségcsökkentések érdekében a gyártók jelentős része egy referenciadesign köré építi termékét, így azok sem teljesítményben, sem szolgáltatásokban nem tudnak a versenytársak fölé kerekedni.
AOpen Sweet Kiss
Régebben a a mellékelt szoftverek mennyisége és minősége dönthetett egyik vagy másik márka mellett, de mára ezek is uniformizálódtak: a drivereken kívül csupán pár gyártó-specifikus segédprogram van a dobozban. Nem véletlen, hiszen egy teljes verziójú játék vagy más szoftver licence valószínű megemelné az eladási árat, és egy ilyen kiélezett versenyben ezt egyik cég sem engedheti meg magának.
Így nem maradt más hátra, mint a színes-mintás NYÁK használata, amely rendkívül olcsó ugyanakkor valóban figyelemfelkeltő. Korábban ez egyszeri és megismételhetetlen jelenség volt, a Gigabyte-nak már régen védjegyévé vált a kék szín, a feketét pedig az AOpen felső kategóriás alaplapjaival azonosítottuk.
Azóta azonban egyre-másra jelennek meg a színes alaplapok és videokártyák, a sort az ASUS nyitotta a "Black Pearl"-lel, majd követte a rózsaszín AOpen és ECS alaplap, a vörös MSI és a fehér ABIT. Az AOpen-nek annyira megtetszett a festegetősdi, hogy két lila alaplapot is piacra dobtak. Ja, és majd' megfeledkeztem a mustársárga ASUS-ról és a megszámlálhatatlanul sok zöldről...
ABIT ST6E
Hogy meddig lesz divatos egy rózsaszín alaplap vagy egy piros videokártya, azt egyelőre nem tudni, de nem is lényeges: a számítógépbe szerelve úgysem látszik egyik sem...