Szerző: Koi Tamás

2025. április 29. 13:43

Egy héten belül kétszer kellett menteni a hegymászót, aki visszament a Fudzsira a mobiljáért

Vannak olyanok, akiknek minden pénzt és erőfeszítést megér egy mobiltelefon - ilyen például az a Japánban élő kínai egyetemista, aki alig pár nappal azután, hogy helikopterrel mentették ki a hegyoldalból, másodszor is visszamászott a Fudzsira az első mentés során ottfelejtett mobiljáért.

Egy héten belül kétszer kellett a hegyimentőknek lehozniuk a Fudzsiról egy Japánban élő kínai egyetemistát, aki a veszélyes időszakban, szezonon kívül kívánta megmászni Japán legmagasabb hegyét. A 27 éves hegymászót a második kísérlet során a rendőrség szerint azonban nem annyira az elszántság hajtotta, hanem a mobilfüggőség.

A hatóságok által meg nem nevezett mászót először múlt kedden kellett helikopterrel kimenteni a hegyről, amikor mintegy 3000 méteres magasságban elveszítette a hágóvasát, és nem tudott biztonságosan leereszkedni, miután magashegyi betegség alakult ki nála. 

fuji

USA Tech Hub: ahonnan a passzátszél fúj

Minden, ami a technológiai szektorban történik, jellemzően az USA-ból indul.

USA Tech Hub: ahonnan a passzátszél fúj Minden, ami a technológiai szektorban történik, jellemzően az USA-ból indul.

A hegymászó a káoszban hátrahagyta a holmiját, többek között a mobilját, amiért négy nappal az első mászást követően visszatért - és ismét magashegyi betegséget kapott. Végül egy másik mászó talált rá, aki értesítette a hatóságokat, akik ezúttal hordágyon vitték le a fiatal férfit a 8. állomástól az 5. állomásig, ahol átadták a mentőknek.

Bár a hegymászó a hatóságok szerint jól van, arról nem szólnak a hírek, hogy végül meg tudta-e szerezni a mobilját, netán egy esetleges harmadik kísérlethez ezúttal már megvárja a július elejétől szeptember elejéig tartó mászószezon kezdetét. Szezonban egyébként minden különösebb előképzettség és felszerelés nélkül fel lehet jutni a Fudzsi 3776 méteres tengerszint feletti magasságban lévő csúcsára.

A mostani esettel ugyanakkor betelt a pohár a helyiek körében, mivel mind az adófizetőkre, mind a helyi hatóságokra egyre nagyobb terhet rónak a hasonló incidensek, miután nincs jelenleg olyan törvény hatályban az érintett Sizouka prefektúrában, mely előírná, hogy a megmentett hegymászóknak fizetniük kéne a sürgősségi szolgáltatásokért.

a címlapról