Néma albummal tiltakoznak a zenészek az AI-jal kapcsolatos brit törvények ellen
Néma albumot adott ki több ismert zenész a brit szerzői jogi törvények javasolt módosítása elleni tiltakozása jeleként. A kezdeményezés mögé beállt többek közt Damon Albarn, Kate Bush, Cat Stevens, Dua Lipa, Ed Sheeran és Stephen Fry is, de összesen közel ezer zenész fejezte ki egyetértését. A 12 számot tartalmazó lemez címei összeadva a következő mondatot alkotják: "A brit kormány nem legalizálhatja a zenelopást az AI cégek javára". A zene nélküli lemezzel szimbolikusan azt szeretnék kifejezni az alkotók, hogy ilyen hatással lesz a művészek megélhetésére, ha a brit kormány nem változtat a tervén.
Bérezés, trendezés, 50-es lötyögés Kijött a legnépszerűbb hazai bérkutatás, átfutottuk mit fognak a hazai szakemberek elhinni vagy éppen nem elhinni.
A brit törvények értelmében a későbbiekben lehetséges lesz a technológiai cégek számára az AI-modellek képzése szerzői jog által védett művek segítségével is. Paul McCartney korábban egykori tagja arra hívta fel a brit kormány figyelmét, hogy a helyi szerzői jogi törvény javasolt módosítása veszélybe sodorhatja a művészeket. A javaslat lényege, hogy a fejlesztők a szerzői jog által védett, jogszerűen hozzáférhető anyagokat is felhasználhatnák az AI-modellek képzéséhez, amennyiben a jogtulajdonosok nem ellenzik. A kritikusok szerint egyáltalán nem életszerű, hogy egy-egy író vagy művész az összes AI-fejlesztőnél jelezze, hogy nem szeretné engedélyezni a felhasználást, vagy nyomonkövesse, mi történik a munkájával az interneten.
A generatív AI-eszközök elterjedésével világszerte vitatémává emelkedett, hogy a kreatívokat hátrányosan érintheti-e, ha szellemi munkájukat a modellek betanításához használják fel. Egyes médiavállalatok kiadók inkább úgy döntöttek, hogy partnerséget kötnek a fejlesztőkkel, főleg az újságcikkek esetében lehet ezt látni.