Aggasztóan kevesen ismerik fel a deepfake tartalmakat
A biometrikus hitelesítési technológiában vezetőnek számító iProov nemrég közzétette friss tanulmányának eredményeit, mely az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban élő 2000 felhasználó bevonásával készült.
A valós és deepfake fotókat-videókat tartalmazó tesztek alapján a felhasználók 99,9 százaléka nem tudja pontosan azonosítani a különféle AI-eszközök által generált hamis tartalmakat. A válaszadók mindössze 0,1%-a tudta helyesen megkülönböztetni az összes deepfake és valódi felvételt.
A válaszadók hatékonysága 36%-kal rosszabb volt a videók esetében, mint amikor képeket láttak, ez pedig komoly aggodalmakat vet fel a videóalapú személyazonosság-ellenőrzéssel és a távoli beléptetéssel kapcsolatban - emeli ki a cég. Hiába tudnak egyre többet az internetezők a deepfake-ekről, sokan továbbra sem mondhatók tájékozottnak: a felmérésben résztvevő 2000 fő 22 százaléka soha sem hallott korábban a deepfake kifejezésről.
Bérezés, trendezés, 50-es lötyögés Kijött a legnépszerűbb hazai bérkutatás, átfutottuk mit fognak a hazai szakemberek elhinni vagy éppen nem elhinni.
Az iProov szerint az eredmények többek közt arra hívják fel a figyelmet, hogy a személyazonosság-ellenőrzésre támaszkodó bankok, kormányzati szervek és vállalkozások is növekvő kockázatokkal szembesülnek, ahogy a különféle deepfake-technológiák is egyre kifinomultabbak.
Via IdentityWeek.