:

Szerző: Koi Tamás

2025. január 23. 12:29

Ezek a multik már csak ilyenek, Gyuri

A Vodafone Magyarország ma már a múlt, helyette One Magyarország van, 2023 óta új tulajdonosi szerkezettel - az egykor harmadik piaci szereplőként érkező mobilcég egyik legmeghatározóbb időszakában Beck György volt az elnök-vezérigazgató, aki az NJSZ-től való távozását követően adott interjút a HVG-nek.

Ki ne emlékezne Beck Gyurira, aki a magyar mobiltelefónia aranykorában irányította éveken keresztül a Vodafone Magyarországot, majd fokozatosan a háttérbe vonulva tavaly év végén a Neumann János Számítógéptudományi Társaság elnöki pozíciójából is távozott mandátumának lejártát követően.

beck_opening
beck györgy kásás tamás olimpiai bajnok vÍZilabdázóval és Lewis Hamiltonnal 2007-ben

A szétszteroidozott diversity alkonya

Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.

A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.

Beck sokat látott a mobilszolgáltatónál töltött évei alatt, a jövőt talán leginkább meghatározó tette pedig az volt, amikor kezet rázott a Huawei Technologies-szel, mely ezzel egész Európában elsőként Magyarországon építhetett mobilhálózatot egy piaci szereplőnek.

Ennek az esetnek a körülményeiről pont nem beszélt a HVG-n megjelent interjújában, melyben sajnos a vodás karrier egyéb állomásai is csak érintőlegesen és felszínesen kerültek elő, mintha Gyurit még mindig kötné valami titoktartási kötelezettség vagy valamiféle betyárbecsület.

A Beck-korszak kezdetéről egyébként a következőket mondja:

Követtem el hibákat. Például azt, hogy az első menedzsment ülésére bevittem magammal egy zöld kártyát, és bejelentettem, hogy a csapat, amibe akkor érkeztem, biztosan nagyon jó, ezért garantálom, hogy az első hat hónapban mindenki a helyén marad. Ez hiba volt, három hét után már láttam, hogy akad egy-két alkalmatlan ember a posztján. Ráadásul volt, aki azt gondolta, hogy ő belülről biztosan jobban meg tudta volna csinálni, úgyhogy rám küldte a belső vizsgálatot.

A rossz döntések a Vodafone-tól való távozása, pontosabban a vezérigazgató poszt elvesztése kapcsán is szóba kerülnek, csak éppen más kontextusban:

Ahogyan a Compaqnál és a Digitalnél, itt is voltak rossz döntések. A Vodafone központban valaki kitalálta, hogy négyévenként cserélni kell a country managereket és néhány egyéb poszton lévőket. Ebből az is lett, hogy egyszer csak bekopogott valaki az ajtómon, hogy Dél-Afrikából jött, és ő lesz az új szervizfőnök a Vodafone Magyarországnál, meg van beszélve a központban. Felhívtam a központot azzal, hogy ameddig én vagyok itt a vezető, addig nálam a Döbrössy Gábor marad a szervizfőnök. Akkor ezt végig tudtam vinni. Valószínű, hogy amikor valaki bekopogott valakinek az ajtaján, hogy kéne az én pozícióm, akkor nem volt senki, aki azt mondta volna, hogy maradjon a Beck a helyén.

Beck György egyébként 2011 augusztusában, öt évvel a kinevezése után vált elnök-vezérigazgatóból elnökké a Vodafone-nál, utódja vezérigazgatóként pedig az a Diego Massidda lett, aki a cégcsoport németországi leányvállalatától érkezett. Beck a cég elnökségétől végül 2019 áprilisában vonult vissza.

a címlapról