Rövidesen mindenkinek a torkán lenyomja saját genAI-platformját az Apple
Az Apple finoman szólva lemaradt a nagy genAI-őrület rajtjáról, legalábbis ami a kliensoldali megoldásokat illeti, hiszen a cég saját megoldása, a több komponensből álló Apple Intelligence csak a készülékszoftverek őszi frissítésével érkezett meg a kompatibilis iPhone-okra, iPadekre és Mac-ekre.
A Siri-vel kényszerházasított újdonság működésében, pontosabban aktiválásában alapvető változás következik be a jövő héttől, amikor megkezdődik az iOS és iPadOS 18.3-as, illetve a MacOS 15.3-as verzióinak kiadása.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Ettől a verziótól kezdve ugyanis az Apple alapértelmezetten bekapcsolja a kompatibilis készülékeken az Apple Intelligence funkciót, ha kell, ha nem - ez az iPhone-ok esetében az iPhone 15 vagy újabb sorozatot, az iPadek és Macek esetében pedig az M1 vagy újabb sorozatú rendszerchippel ellátott példányokat takarja. Az Apple Intelligence bekapcsolásával jár, hogy a komponens azonnal felzabál több GB-nyi tárterületet, melynek egy része akkor sem szabadul fel, ha utólag kikapcsolja valaki a funkciót.
Az új rendszerfrissítés az EU-ban továbbra is felemás helyzetet eredményez, hiszen míg az angol rendszernyelvre állított Mac-eken a tapasztalatok szerint gond nélkül bekapcsolható az Apple Intelligence akár Magyarországról is, az iPhone-oknál erre nincs lehetőség.
Az Apple Intelligence várhatóan áprilistól válik teljeskörűen hozzáférhetővé az EU-ban, a magyar nyelvi támogatásra azonban senki ne várjon fél lábon állva, legalábbis abból kiindulva, hogy a 14 éve - egyébként szintén béta kiadásban - megjelent Siri a mai napig nem beszél és ért egyetlen kelet-európai nyelvet sem.
Via Macrumors.com