Amerikaiak tömege kezdett kínaiul tanulni a TikTok-doomsday miatt
Amerika teljes őrületben, amiért január 19-én nagyon úgy tűnik, hogy lehúzza a rolót az Egyesült Államokban a TikTok. A kikényszerített exodusra válaszul több százezer amerikai egy másik kínai platformra, a RedNote-ra váltott (azért a többség, főleg a tartalomelőállítók vélhetően inkább az Instára vagy a YouTube-ra migráltak).
A jelenség egy nem várt kulturális hatással is járt, a nyelvtanulásra használható Duolingo platform szerint legalábbis a napokban óriási érdeklődés van a mandarin nyelvű kurzusok iránt az applikációban. A cég szerint az ezeken a kurzusokon résztvevő amerikaiak száma az előző év hasonló időszakához képest 216%-kal ugrott meg, a használati statisztikákban pedig feltűnően nagy ugrás látható abban a pár napban, amikor a RedNote berobbant az amerikai - és immár nemzetközi - köztudatba.
2025: neked mennyi pénzt ér meg a home office? Itt vannak az IT munkaerőpiaccal kapcsolatos 2025-ös prognózisaink.
A TikTok-rivális kínai platformon egyébként szinte minden kínaiul van, nem véletlen, hogy az átlag amerikai egy szót sem ért a felületből, ez pedig egyenesen vezethetett a nyelvtanulási kedv hirtelen növekedéséhez.
Mindez nem utolsósorban remek marketinglehetőség a Duolingo számára, mely most a TikTok amerikai elüldözéséből szép kis hasznot húzhat, legalábbis addig, míg Donald Trump a vasárnapi beiktatását követő egyik első elnöki határozatában vissza nem lövi az egész kitiltósdit, vagy legalábbis nem ad további plusz haladékot a ByteDance platformjának.