Az új kódok negyedét már AI írja a Google-nél
Érdekes számokkal szolgált a Google vezérigazgatója nemrég közzétett bejegyzésében, amiből többek közt az is kiderül, hogy a cég termékeihez írt új kódok több mint negyedét már AI-rendszerek generálták, természetesen mérnökök felülvizsgálata mellett. Sundar Pichai szerint az AI-t a szervezeten belül egy ideje aktívan használják a folyamatok gyorsítására, ezzel növelve a termelékenységet és a hatékonyságot.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Ez alapján a különféle generatív AI-eszközök már most jelentős hatással bírnak a szoftverfejlesztésre. Nem csak a Google-nél gyorsítják fel a fejlesztők a kódolási folyamatokat: a Stack Overflow 2024-es fejlesztői felmérése szerint a válaszadók több mint 76 százaléka használ vagy tervez használni a jövőben AI-eszközöket a fejlesztési folyamathoz az évben, 62 százalékuk pedig már aktívan használ is valamilyen megoldást. A GitHub 2023-as felmérése szintén azt mutatja, hogy az amerikai szoftverfejlesztők 92 százaléka már használ AI-segédet kódoláshoz a munkája során és azon kívül.
A különféle kódkiegészítő AI-eszközök sorát 2021-ben nyitotta meg a GitHub Copilot szélesebb felhasználói réteg előtt, ami az OpenAI által fejlesztett Codexen alapul. Azóta megjelentek a riválisok kódolóasszisztensei is, az Anthropic, a Meta, a Google, az OpenAI és a Replit egyre jobb megoldásokkal állnak elő.
Az AI toolokat aktívan használó fejlesztőkkel mi is beszélgettünk a tapasztalataikról a HWSW Kraftie podcast-sorozatunkban, ami itt hallgatható.