Nem minden SMS csaló, ami annak tűnik
Az SMS-ben terjedő csalások elképesztő mértékeket öltenek az utóbbi időben, lassan ott tartunk, hogy az ember már tényleg semmit nem hihet el senkinek, ha a szöveg SMS-ben érkezik. Pláne ha linket is tartalmaz.
Pedig az SMS az ügyfelekkel való kommunikáció egyik leghatékonyabb, legkézenfekvőbb formája egy olyan távközlési cég számára, mint a Magyar Telekom, melynek az utóbbi időben láthatóan meggyűlik a baja azzal, hogy az előfizetők bizalmát elnyerje ezen a kommunikációs csatornán.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
Ez a bizalomvesztés mára odáig fajult, hogy a szolgáltató legutóbb Facebookon volt kénytelen arra bíztatni ügyfeleit, hogy az egyik általa használt technikai számról érkezett SMS-ekben szereplő linkekre nyugodtan kattintsanak, mert az becsszó nem átverés.
Első ránézésre pedig legalábbis gyanús egy-két link a telekomos SMS-ekben. A cég a Telekom applikációt népszerűsítendő például rendszeresen használja a Firebase deeplinkeket az ilyen üzenetekben, ami azonnal a frászt hozza az emberre, pedig ezúttal tényleg nem valami adathalász oldalra visz a hivatkozás, hanem az app letöltési oldalára.
Szóval igen, nem minden csaló SMS, ami annak tűnik, aztán idővel majd minden cég belenyugszik, hogy linkeket nem küldünk ezen a csatornán, mert ezekre soha többé nem fog senki NYUGODTAN kattintani.