Több év börtönt kaphat a férfi, aki AI-jal generált dalokból szedte meg magát
Komoly következményei lehetnek annak, hogy a szövetségi hatóságok lebuktattak egy észak-karolinai férfit, aki generatív AI-eszközökkel készített dalokból szedte meg magát a különböző streaming platformokat kihasználva. A több százezer, mesterségesen generált zenékből több mint 10 millió dollár értékben szedett be jogdíjakat az 52 éves „alkotó”, aki egyébként maga is zenész.
Az Egyesült Államok ügyészsége szerint a férfit három bűncselekménnyel vádolják, és ez az első alkalom, amikor a bűnüldöző szervek előállítanak valakit mesterséges módon felhajtott zenestreamelésért. A csalás miatt a férfi akár összesen 20 év börtönbüntetést kaphat.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
Az FBI megbízott képviselőjének közleménye szerint a vádlott a zeneipar integritását veszélyeztette azzal, hogy rendszeresen megkerülte a streaming platformok szabályait anyagi haszonszerzés érdekében. A fő probléma ugyanis az volt, hogy Michael Smith nem csak hogy a zeneszámokat generáltatta AI-jal, de a lejátszásokat is manipulálta, mivel azokat több ezer bottal hallgattatta meg VPN-en keresztül.
Smith ezt a módszert több éven át, 2017 és 2024 között alkalmazta, és összesen 4 milliárd meghallgatást hozott össze a Spotify, Amazon Music, Apple Music és YouTube Music platformokon ezernél több bot segítségével, amik 24 óra alatt 636 dalt „hallgattak végig”. A robotok számát nézve több mint 3300 dollárnyi, azaz körülbelül 1,17 millió forintnak megfelelő jogdíjat sikerült így összehoznia magának naponta.
Via Forbes.