Megint bebizonyították, hogy nem okoz rákot a mobil
A mobiltelefonok használata nem áll összefüggésben az agydaganatok kockázatával, mutatta ki az Egészségügyi Világszervezet, a WHO megbízásából készített kutatás. Az Ausztrál Sugárvédelmi és Nukleáris Biztonsági Ügynökség (Arpansa) által vezetett szisztematikus áttekintés több mint 5000 tanulmányból válogatta ki a tudományosan leghelytállóbb vizsgálatokat, miközben a gyenge lábakon álló kutatásokat kizárták. Végül 63 tanulmányt választottak ki, melyek 1994-2022 között készültek, ez az eddigi legátfogóbb összegzés a területen.
A szerdán közzétett tanulmány a központi idegrendszerre, így az agyat, az agyhártyát, az agyalapi mirigyet és a fület érintő ráktípusokra, a nyálmirigydaganatokra és az agydaganatokra összpontosított.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A kutatók végeredményben arra jutottak, hogy a mobiltelefonok nem hozhatók összefüggésbe agydaganat kialakulásával, vagy más, a fejet és nyakat érintő daganatos elváltozásokkal. Az áttekintés nem talált általános összefüggést a mobiltelefon-használat és a rák között, nem számít, hogy az ember mennyit és mióta használja az eszközét.
A mobiltelefonok – mint bármi, ami vezeték nélküli technológiát használ, beleértve a laptopokat, valamint a mobiltelefon-tornyokat – rádiófrekvenciás elektromágneses sugárzást bocsátanak ki, más néven rádióhullámokat, ami sokakban aggodalmat kelthet.