Az amerikaiak szerint nem olyan nagy szám a Huawei saját chipje
Gina Raimondo, az Egyesült Államok kereskedelmi minisztere szerint az USA-ban mostohának számító Huawei új csúcsmodelljébe, a Mate 60 Pro mobilba épített chip elmarad fejlettségben az amerikai chipektől – ami bizonyítéka annak, hogy a szankciók működnek. A miniszter szerint a kínaiak években mérhető hátrányban vannak, derül ki a CBS Newsnak adott interjúból, és a Kínába tartó chipeladásokra vonatkozó korlátozások működnek.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A kínai gyártót 2019-ben vágta el a nyugati technológiáktól - így többek között a Google-féle alapszolgáltatásoktól vagy éppen a Qualcomm processzoraitól, netán az ARM licenceitől - az Egyesült Államok nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva. A vállalat akkor a globális okostelefon-piac második legnagyobb tényezőjének számított, az exportkorlátozásoknak köszönhetően azonban forgalma rövid időn belül bezuhant.
A cégvezetés ugyanakkor mindvégig kitartott amellett, hogy a nyugati technológiát idővel saját fejlesztésű megoldásaival tudja majd pótolni, az ehhez szükséges félvezetőgyártó- és tervező kompetenciát pedig félelmetes tempóval kezdte felépíteni a vállalat, mely gyakorlatilag kimeríthetetlen anyagi források felett diszponál.
A kínai cég tavaly augusztusban adta ki a Mate 60 Pro modellt, benne 5G-képes, 7 nm-es chipsettel, ami a kínaiak kitartásának jeleként, annak ellenére, jogy Washington folyamatosan igyekezett megbénítani a fejlett félvezetők gyártására irányuló kapacitását.
A Mate 60 Pro megjelenése óta az Egyesült Államok tovább szigorította a fejlett félvezető-technológia Kínában történő értékesítésére vonatkozó korlátozásokat, mindeközben az USA állami dotációkkal támogatja a helyi beruházásokat a CHIPS Act keretén belül.
Via CNBC.