A természeti jelenség, amiért fél Amerika lemondott a netről
Vannak bizonyos események, melyek időről-időre ráébresztenek minket, embereket, hogy mennyire kis jelentéktelen részei vagyunk a nagy univerzumnak. Mint például a teljes napfogyatkozás, ami a monitorokról és az okostelefonok kijelzőiről az égre szegezte tegnap több tízmillió amerikai tekintetét.
Olyannyira, hogy ennek egészen jól mérhető jelei is mutatkoztak az aggregált amerikai internetforgalomban, ahogy a Napot a Hold egy több ezer kilométeres sávban teljesen kitakarta Észak-Amerikát és Közép-Amerikát érintően, délről északra haladva fokozatosan.
A Cloudflare statisztikái szerint legalábbis nem nagyon lehet mással magyarázni, hogy az érintett idősávban (keleti-parti idő szerint 14 óra környékén) az aggregált amerikai forgalom 8%-kal, a HTTP-lekérések száma pedig 12%-kal csökkent az egy héttel korábbi állapothoz képest.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Az egyes államok forgalmát elemezve még jobban kirajzolódik, hogy mely államokon halad végig a Hold árnyéka, így Vermontban, Arkansasban és Indianaban a teljes adatforgalom 50-60%-ot zuhant a jelenség idején, érdekesség ugyanakkor, hogy a texasiakat annyira nem hozta lázba a jelenség, mivel a Cloudflare szerint a déli államban csak 15%-os volt a netes forgalom-visszaesés.
Hasonlóan hatott a 2024-es észak-amerikai napfogyatkozás a mexikói (ahol a jelenség először volt észlelhető...) és kanadai (...ahol pedig utoljára) internetforgalomra is, mely 48-57%-ot esett vissza, a világvége ezzel együtt ezúttal is elmaradt minden régióban.