:

Szerző: Koi Tamás

2024. január 8. 14:39

Végre vége az Apple batterygate-jének

Hat év után végre lezárulhat az Apple törénelmének egyik legkínosabb fejezete, a batterygate-botrány.

Egy 2017 óta húzódó ügy végére kerülhetett végképp pont a napokban, ami egyben az Apple fennállásának legkínosabb esete volt, rámutatva a fogyasztói társadalom fonákoldalaira. A batterygate néven elhíresült botrányból per lett, az Apple pedig most a jogi eljárás lezárásaként olyasmit tett, amit meglehetősen ritkán szokott: 

Pénzt fizetett vissza a vásárlóknak.


Konkrétan eszközönként nagyjából 92 dollárt, azaz napi árfolyamon számolva körülbelül 31700 forintot, ami egyébként jóval több annál a 25 dollárnál, melyet a jogi eljárás kezdetén prognosztizáltak szakértők.

iphone_battery

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Az eljárás alapját az adta, hogy az Apple 2017-ben minden technológiai háttérmagyarázat és előzetes értesítés nélkül mesterségesen leszabályozta a teljesítményt szoftveresen az akkor már - legalábbis a cég szerint - öregecskének számító iPhone 6 és 7 szériák tagjainál, valamint az első generációs iPhone SE-nél. Az indoklás szerint erre azért volt szükség, mert az elfáradt akkumulátorok miatt másképp a készülékek maguktól kikapcsoltak volna bizonyos helyzetekben.

Az érintett vevők egy része ezt érthető okokból kissé nehezen fogadta, melynek egyenes következménye lett több csoportos kereset, végül pedig egy 2020-as megegyezés. Tavaly augusztusban az utolsó jogi akadály is elhárult a kártérítések kifizetése elől - ez egyébként nem jár automatikusan, hanem 2020 októberéig kellett jelentkezniük az érintetteknek.

November 25-26-án 6 alkalmas K8s security és 10 alkalmas, a Go és a cloud native szoftverfejlesztés alapjaiba bevezető képzéseket indítunk. Az élő képzések órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról