Nem kell megbocsátani Musknak, épp ellenkezőleg
Interjút készített Elon Musk életrajzírójával, Walter Isaacsonnel a Telex, amiből azok számára is kiderülhet egy, s más a világ leggazdagabb emberéről, egyben legismertebb cégvezetőjéről, akik nem akarnak több ezer forintot áldozni a magyar könyvesboltokban egyébként október vége óta kapható kötetre.
Isaacson 2021-ben kezdett együtt dolgozni az életrajzon Muskkal, aki egyébként vitathatatlanul korunk egyik legösszetettebb, legszélsőségesebben megítélt zsenije vagy éppen őrültje, aki a szerző szerint azért különösen érdekes, mert legismertebb vállalkozásaival, a SpaceX-szel és a Teslával két fontos problémán dolgozik: az elektromos autókon és az űrkutatás fellendítésén.
Szerintem nincs elnök vagy miniszterelnök, aki akkora változást tudna elérni ezeken a területeken, mint ő. Évek óta nem küldtünk embert az űrbe! Az amerikai kormány nem tud kiépíteni egy rendes elektromosautó-töltős rendszert! Viszont itt van Elon Musk, aki a különböző cégeivel pont ezekre a problémákra koncentrál, komoly sikerekkel.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A szerző úgy véli, a Muskhoz hasonló "őrültek" tudják ma már csak igazán hajtani a technológiát, persze ez nem jelenti azt, hogy az őrület ezért cserébe tetszőleges mértéket ölthet (utalva Musk Jobshoz hasonlóan legendásan kíméletlen stílusára, illetve twitteres (x-es) kirohanásaira).
Isaacson szerint Musknak ezzel együtt nem kell megbocsátani semmit, erről, valamint többek között a messiáskomplexusról, a kockázatvállalásról és az X-ről kérdezte az életrajzi kötet szerzőjét a Telex.